21.08.2018 11:09

Amerykański zespół zapowiedział najdłuższy deathmetalowy koncert w historii

Kapela zagra pierwszy raz w Rosji i postanowiła przygotować z tej okazji specjalny set dla swoich wiernych fanów.

Fani na koncercie
foto: shutterstock.com

Gdy ulubiony zespół przygotowuje coś specjalnego na koncert w Twoim kraju, wtedy czujesz się naprawdę wyjątkowo. Na pewno tak będzie w przypadku koncertu Six Feet Under w Moskwie.

Już 27 października 2018 band zagra pierwszy raz w Rosji. Zespół postanowił przygotować wyjątkowy set dla swoich fanów. Otóż wokalista kapeli Chris Barnes zapowiedział, że koncert w Moskwie będzie najdłuższym występem w historii deathmetalu. Grupa planuje zagrać aż 25 utworów i w sumie show potrwa około 1,5 godziny.

Six Feet Under zagra najdłuższy deathmetalowy koncert

Tak wokalista zaprosił swoich rosyjskich fanów na nadchodzący występ:

"

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaproszono nas do Moskwy. Będzie to pierwszy koncert Six Feet Under w Rosji i damy z siebie wszystko dla naszych fanów, którzy wyczekiwali naszego koncertu. Będzie to deathmetalowe show ich życia! Do zobaczenie przyjaciele! "

Czy rzeczywiście tak się stanie? Six Feet Under gra zazwyczaj set składający się z 20 utworów, zatem dodanie jeszcze kilku piosenek nie powinno być problemem.

Latem 2018 roku Six Feet Under wydał album z wcześniej niepublikowanym materiałem. Na krążku znalazło się 9 utworów, które pochodzą z sesji nagraniowych albumów „Undead” (2012), „Unborn” (2013) i „Torment” (2017). Za produkcję odpowiedzialny jest Barnes, zaś za miks i mastering Chaz Najjar.

Muzyczne rekordy Guinnessa

Nie tylko Six Fest Under podejmuje się szalonych wyzwań. W maju 2018 we Wrocławiu odbyło się kolejne oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. Natomiast londyńska kapela The Defiled zagrała w 2015 roku pierwszy w historii koncert metalowy na górze lodowej. Warto również wspomnieć o australijskim muzyku, który pobił rekord grając na gitarze przez 125 godzin. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Six Feet Under