04.07.2018 16:10

Zespół został wyrzucony z trasy po zniszczeniu perkusji na scenie

Kiedy muzyków na scenie rozsadza energia, nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Konsekwencje tego czasem bywają opłakane.

Zespół został wyrzucony z trasy po zniszczeniu perkusji na scenie
foto: kadr z wideo

Islander to numetalowy zespół z Greenville w Karolinie Południowej, działający od 2011 roku. Ich brzmienie porównywane jest do Deftones, Korna, Papa Roach i Limp Bizkit i podobnie jak w przypadku tamtych gwiazd, znakiem rozpoznawczym grupy jest duża ekspresja sceniczna. Czasem nawet aż za duża.

W lipcu 2018 Islander miał zagrać kilka koncertów w ramach Vans Warped Tour, prestiżowej, objazdowej trasy koncertowej po Ameryce Północnej dla alternatywnych wykonawców rockowych. Niestety, jego przygoda z Warped zakończy się po jednym koncercie.

Wpadka zespołu Islander na Vans Warped Tour

1 lipca 2018 w Denver wokalista zespołu, Mikey Carvajal dał się porwać „punkrockowej energii”. Skacząc jak szalony po scenie, uszkodził zestaw perkusyjny. Zobaczcie sami, jak wyglądała ta punkrockowa energia:

Demolka instrumentów na scenie nie dziwi już nikogo co najmniej od czasów The Who. Problem jednak w tym, że perkusista Islander grał na wynajętym sprzęcie.

Po tym incydencie zespół został poproszony przez organizatorów Vans Warped Tour o opuszczenie trasy koncertowej. W oświadczeniu wideo na profilu facebookowym Islandera Carvajal przeprosił za swoje zachowanie:

"

Chcemy powiedzieć wszystkim, którzy chcieli wpaść i spotkać się z nami na Vans Warped Tour, że nie będziemy mogli tam być, ponieważ daliśmy dziś plamę. Podczas ostatniej piosenki naszego setu zanurkowałem w zestaw perkusyjny. To była punkrockowa energia, która płynęła w moich żyłach. Nawet nie myślałem o fakcie, że korzystamy z pożyczonego sprzętu, który nie należy do nas. Zrobiłem wgniecenie w jednym z naszych kotłów, więc zostaliśmy poproszeni o opuszczenie Warped Tour. "

Jak oceniacie postawę zespołu i organizatorów? Czy Islander powinien dostać drugą szansę?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News