17.10.2019 08:53

Złoty przycisk w "Mam Talent!" dla zespołu metalowego od Szymona Hołowni [WIDEO]

12. edycja programu "Mam Talent!" okazała się szczęśliwa dla metalowców. Grupa The Kroach zyskała uznanie jednego z prowadzących i przeszła do półfinałów. 

The Kroach
foto: kadr z wideo

The Kroach to metalowa kapela pochodząca z Sulejówka pod Warszawą. Muzycy grają w obecnym składzie od 2015 roku i ma już na swoim koncie kilka sukcesów. W 2017 roku muzycy reprezentowali Polskę na Wacken Metal Battle, gdzie wystąpili wykonawcy tacy jak Megadeth, Alice Cooper czy Marylin Manson. Formacja debiutowała na licealnych przeglądach kapel i solowych trasach koncertowych w małych klubach w całej Polsce. Jednak na przestrzeni lat dorobili się wspólnych występów u boku zespołów takich jak Turbo, Nocny Kochanek. Kabanos czy Bajm. Co ciekawe, muzycy są również współorganizatorami festiwalu HEARTrockowanie.

Złoty przycisk dla The Kroach w Mam Talent! od Szymona Hołowni

Kapela postanowiła spróbować swoich sił w talent show i pokazać się jeszcze szerszej publiczności niż dotychczas. Grupa wybrała znany program "Mam Talent!", który doczekał się już 12. edycji. Panowie pojawili się w 6. odcinku show i zaprezentowali jury swój utwór "Lullaby". Okazało się, że przyjazd do programu był bardzo dobrą decyzją.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Fan metalu zaśpiewał "Spit It Out" Slipknota w programie The Voice

Nowe zasady "Mam Talent!" przewidują użycie tzw. złotego przycisku. Przywilej wciśnięcia specjalnego grzybka mają zarówno jurorzy jak i prowadzący programu - Szymon Hołownia i Marcin Prokop. Przycisk automatycznie przenosi uczestników do półfinału, czyli występów na żywo. Jak się okazało, grupa The Kroach poruszyła Hołownię. Prowadzący skorzystał z możliwości dania młodej kapeli szansy na występy live, argumentując swoja decyzję szczerością w muzyce zespołu, która go urzekła. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Szymon Hołownia ma bardzo wyraźne poglądy religijne, które mogłyby wskazywać niechęć do "szatańskiej muzyki". Gest był zatem również przełamaniem stereotypów.

Występ The Kroach możecie zobaczyć na stronie tvn.pl, a utwór, który dał im przepustkę do półfinałów "Mam Talent!" prezentujemy poniżej:

Zobacz też: 12-latek zachwycił jurorów talent show. Takiego mocnego głosu nikt się nie spodziewał!

Tagi: Rock News