04.11.2018 15:00

Zmarł Adam Laboga, polski twórca wzmacniaczy gitarowych. Miał 66 lat

Mężczyzna w 1973 roku otworzył firmę zajmującą się tworzeniem wzmacniaczy gitarowych, która w latach 90. przekształciła się w markę Laboga.  Hołd Labodze złożyli na social mediach polscy muzycy. 

Adam Laboga
foto: kadr z wideo

W sobotę 3 listopada 2018 roku odszedł Adam Laboga, znany polski twórca wzmacniaczy gitarowych. Mężczyzna w 1973 roku założył firmę, która w latach 90. zmieniła nazwę na Laboga. Adam Laboga miał 66 lat. 

Przygodę z branżą muzyczną rozpoczął w 1968 roku w wieku 16 lat. Jego pierwszym poważnym zamówieniem było przygotowanie wzmacniacza dla gitarzysty Niebiesko-Czarnych, Achima Rzychonia. Od tamtego czasu Laboga sukcesywnie budował swoją markę, a jego wzmacniaczy używają m.in. Nergal, Litza z Luxtorpedy, Phil Cambell z Motorhead, czy Peter z Vadera. Gitarzyści Luxtorpedy podzielili się na Facebooku zdjęciem z Labogą:

Zmarł Adam Laboga. Miał 66 lat

Laboga i jego firma cieszą się światową sławą, dzięki której praktycznie co roku pojawiali się na największych targach muzycznych na świecie, jak na przykład Musikmesse 2018 we Frankfurcie:

Na razie nie jest znana przyczyna śmierci Adama Labogi. Mężczyzna miał 66 lat. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News