11.04.2019 10:27

Zmarł Earl Thomas Conley. Wokalista i kompozytor country miał 77 lat

10 kwietnia 2019 roku zmarł muzyk country znany z hitów lat 80. i 90. takich jak "Holding Her and Loving You" czy "What'd You Say". Cierpiał na demencję.

Earl Thomas Conley
foto: kadr z wideo

Earl Thomas Conley urodził się w 1941 roku w Portsmouth w Ohio. W 1979 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Bros i wydał swój pierwszy album z przebojem "Dreamin's All I Do”. Muzyka artysty wielokrotnie trafiała na listę Hot Country Songs magazynu Billboard, a jego szczyt popularności datuje się na lata 80., kiedy kompozytor nagrał hity takiej jak “Holding Her and Loving You,” “What’d You Say” i “Right From the Start".

Nie żyje Earl Thomas Conley, muzyk country

10 kwietnia 2019 roku Conley zmarł w godzinach porannych. Jak donosi Billboard, muzyk od kilku miesięcy przebywał w hospicjum i cierpiał na demencję. Jego przyjaciel Blake Shelton pożegnał artystę wpisem na swoim Facebooku:

"

Moje serce dzisiaj pęka. Z przykrością muszę poinformować, że Earl Thomas Conley zmarł wcześnie rano. Earl był moim ulubionym piosenkarzem, bohaterem i przyjacielem. Modlę się za jego bliskich. Wszyscy będziemy za nim bardzo tęsknić. Odpoczywaj... "

Artystę pożegnał także John Rich i Big Rich, którzy stwierdzili, że Earl Thomas Conley miał ogromny wpływ na ich styl i był jednym z najlepszych muzyków country wszech czasów. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News