17.04.2019 11:04

Zmarł brytyjski kompozytor Les Reed. Autor hitów Toma Jonesa i Elvisa Presleya

16 kwietnia 2019 roku zmarłwieloletni przyjaciel Toma Jonesa. Les Reed był kompozytorem, dyrygentem, pianistą, aranżerem i twórcą hitu "Delilah".

Les Reed
foto: kadr z wideo/ YouTube TV Española 24/7

Les Reed urodził się w Woking w Anglii, a w wieku 14 lat grał już na pianinie i akordeonie. Kompozytor ma na swoim koncie ponad 60 hitów wykonywanych przez muzyków takich jak Tom Jones czy Elvis Presley. Jest autorem kompozycji takich jak "It's Not Unsual" czy "Delilah". Rodzina artysty w oświadczeniu dla BBC poinformowała i śmierci mężczyzny.

"

Wiemy, że jego imię zostanie zapamiętane za to, co zrobił dla muzyki. Będzie żył w swoich kompozycjach do końca świata. "

Nie żyje brytyjski kompozytor Les Reed

Muzyk zmarł 15 kwietnia 2019 roku. Osierocił córkę Donnę i opuścił wnuki - Alexa i Dom. Wieloletniego przyjaciela i współpracownika pożegnał na swoim Facebooku muzyk Tom Jones:

"

Jestem zasmucony informacją o śmierci mojego przyjaciela, Lesa Reeda. Był utalentowanym twórcą piosenek, aranżerem, który odegrał znaczącą rolę w tworzeniu wielu hitów - również tych napisanych dla mnie. Reed jest autorem kawałków "It's Not Unsual" i "Delilah". Był cudownym człowiekiem, legendą w świecie muzyki. Spoczywaj w pokoju.  "

Przyczyny śmierci muzyka nie są znane. Les Reed miał 83 lata. 

Tagi: Rock News