27.12.2018 10:02

Zmarł były gitarzysta Chrisa Isaaka, który zagrał w "Wicked Game"

Gitarzysta, który współpracował z Chrisem Isaakiem odszedł w wieku 61 lat.

Wicked Game Chris Isaak
foto: kadr z wideo

Chyba każdy kojarzy charakterystyczny dźwięk gitary w słynnym utworze Chrisa Isaaka. Za to brzmienie jest odpowiedzialny James Calvin Wilsey, który niestety zmarł 24 grudnia 2018 roku w wieku 61 lat. Jak na razie nie podano przyczyny jego śmierci.

Zmarł były gitarzysta Chrisa Isaaka, który zagrał w "Wicked Game"

O śmierci gitarzysty poinformowała Penelope Houston, wokalistka z San Francisco, która grała z muzykiem w latach 70. w punkowej kapeli The Avengers. Kobieta wyznała, że będzie tęsknić za gitarzystą i zdradziła datę jego śmierci.

gitarzysta

W latach 80. Wilsey grał w kapeli Silvertone, która wspierała Chrisa Isaaka. Gitarzysta pojawił się na czterech pierwszych płytach wokalisty. Przełomem w karierze Chrisa Isaaka był krążek "Heart Shaped World" z 1989 roku, na którym to ukazał się "Wicked Game".

Singiel początkowo nie był hitem. Dopiero, gdy pojawił się w filmie Davida Lyncha „Dzikość serca” zwrócił uwagę Lee Chesnuta, muzycznego dyrektora radiowej stacji w Atlancie, który zaczął często grać ten numer. Tym sposobem w styczniu 1991 roku „Wicked Game” stał się słynnym przebojem zajmując 6. pozycję listy Billboard Hot 100. 

Ostatnią płytę wokalista nagrał z Wilseyem w 1993 roku, był to album "San Francisco Days". Po odejściu z Silvertone gitarzysta skupił się na solowej karierze i zarejestrował w 2008 roku instrumentalną płytę zatytułowaną "El Dorado".

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News