13.08.2019 09:51

Zmarł gitarzysta rockowego Somos. Muzyk miał zaledwie 28 lat

Rockowa grupa Somos z Massachusetts pożegnała swojego gitarzystę. W wieku 28 lat zmarł muzyk Phil Haggerty.

Somos
foto: Facebook/Somos

Somos to amerykański zespół rockowy z Bostonu w stanie Massachusetts. Muzycy rozpoczęli swoją karierę w 2012 roku, kiedy to wydali demo pod zaskakującym tytułem "Demo 2012". Ich pierwszy album ukazał się 2 lata później. Po dwóch płytach studyjnych na koncie, dalsza kariera muzyków stanęła pod znakiem zapytania. 

Nie żyje Phil Haggerty z Somos. Miał 28 lat

10 sierpnia 2019 roku grupa Somos przekazała swoim w mediach społecznościowych smutną wiadomość. Muzycy pożegnali we wpisach pożegnali przyjaciela i gitarzystę Phila Haggerty'ego.

"

Straciliśmy dziś naszego najdroższego przyjaciela i gitarzystę Phila Haggerty'ego. Był niezwykle troskliwym przyjacielem i odszedł o wiele za wcześnie. Będzie w naszych sercach na zawsze. "

Somos planował wkrótce wydać trzeci album studyjny za pośrednictwem Tiny Engines. Po śmierci muzyka przyjaciela, muzycy postanowili udostępnić materiał do pobrania. Zadeklarowali, że cały dochód przeznaczą na uroczystości pogrzebowe.

Zespół ubolewa, że ich gitarzysta nie będzie mógł przeżywać z nimi premiery materiału.

"

Phil włożył wiele godzin pracy w tę płytę. Był bardzo dumny z tego, co razem stworzyliśmy. Bardzo chcielibyśmy, żeby był tutaj z nami dzisiaj i dzielił z nami szczęśliwe chwile. "

Oficjalna przyczyna śmierci muzyka nie została podana do publicznej wiadomości. Phil Haggerty miał zaledwie 28 lat.

Zobacz też: Noel Gallagher opuszcza Londyn po serii ataków pod jego domem 

Tagi: Rock News