Pogoda
28.09.2018 11:31

Zmarł producent debiutanckiej płyty Metalliki „Kill 'Em All”. Miał 74 lata

Legendarny producent Paul Curcio miał zawał serca i zmarł w wieku 74 lat.

Zmarł producent debiutanckiej płyty Metalliki
foto: shutterstock.com

Odeszła ważna postać w historii thrash metalu. Producent debiutanckiej płyty grupy Metallica, Paul Curcio, zmarł w wieku 74 lat. Informację podała jego córka Brianne Curcio-Smith, która wyznała, że producent miał zawał i zmarł 10 września 2018 w St. Petersburg w stanie Floryda.

Nie żyje producent płyty „Kill 'Em All” Metalliki

Curcio udzielał się jako gitarzysta w grupie Mojo Men, który nagrał przebój w 1967 „Dance With Me”. Rok później otworzył swoje studio Pacific Recording. W latach 70. Curcio przeniósł się do Rochester i stworzył Music America studio. W 1983 roku ówczesny menedżer Metalliki i założyciel Megaforce Records, Jon „Jonny Z” Zazula, postanowił zgłosić się właśnie do Curcio w sprawie nagrania pierwszej płyty Metalliki.

Producent twierdził potem, że został wybrany, bowiem za swoje usługi nie wymagał zbyt dużej opłaty. W sumie za 17 dni nagrań wydano 15 000 dolarów. Nikt wówczas nie zdawał sobie sprawy, że debiutancki album Metalliki z czasem stanie się legendarnym krążkiem.

Płyta „Kill 'Em All” ukazała się 25 lipca 1983 i większość „true” fanów Metalliki uważa ten krążek za jeden z najlepszych w historii zespołu. To właśnie na tym krążku wykuwał się thrash metal, który czerpał garściami z brytyjskiego heavy metalu i amerykańskiego hardcore punka.

Metallica - koncert w Polsce w 2019

Grupa Metallica zagra ponownie w naszym kraju i na występie na pewno nie zabraknie piosenek z płyty „Kill 'Em All”. Koncert Metalliki odbędzie się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Bilety trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 o godzinie 10:00.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica