24.02.2020 12:23

Zmarła jedna z najmłodszych fanek King Diamond. Zespół złożył hołd 4-latce

King Diamond pożegnał jedną z najmłodszych fanek. Larissa zakochana w muzyce Petersena zmarła w wieku zaledwie 4 lat.

King Diamond
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

King Diamond udostępnił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych tragiczną wiadomość. Jedna z najmłodszych fanek grupy zmarła w wieku zaledwie 4 lat. Wokalista grupy opublikowali zdjęcie z rodzicami dziewczynki i Larissą, którą z sympatią przyjęli za kulisami koncertu.

Zmarła jedna z najmłodszych fanek King Diamond

Artysta dodał do zdjęcia wzruszający opis, symbolicznie żegnając 4-latkę:

Ta cudowna, młoda fanka King Diamond opuściła nas niespodziewanie w wieku 4 lat. Była wierna, jak to tylko możliwe. Widziałem ją po raz pierwszy na naszym koncercie w Anaheim w grudniu 2019 roku. Siedziała na ramionach u taty w czwartym rzędzie pod sceną. Znała każdy tekst wszystkich naszych kawałków.

Pokazywała rogi i machała głową, bardzo mnie zaskoczyła. Gdy tylko zeszliśmy ze sceny, poprosiłem jednego z naszych ludzi, aby spróbowali złapać ją i jej rodziców, zanim opuszczą teren koncertu. Chcieliśmy spotkać się z nimi na backstage'u.

Mayhem
Mayhem
Przeczytaj także Metalmania 2020: Znamy pełny skład festiwalu

King Diamond wspomniał również, że do dzisiaj pamięta rozmowę z Larissą i jej bliskimi i żałuje, że nie będzie już okazji, aby powtórzyć ją w podobnym składzie.

"

Odbyliśmy miła, długą rozmowę. Cała trójka to niesamowici ludzie. Zrobiliśmy sobie kilka zdjęć, spędziliśmy miły czas, a mała Larissa przez cały ten czas błyszczała jak diament.

Niestety to jedyny raz, kiedy mogłem spotkać się z dziewczynką twarzą twarz. Mam nadzieję, że jej rodzice opowiedzą mi kiedyś o niej więcej.

Larissa, życzę ci bezpiecznej podróży, dokądkolwiek się udasz i mam nadzieję, że kiedyś się tam z tobą spotkamy. Byłaś wyjątkowa i odeszłaś zdecydowanie za wcześnie.

Zostań wierna ciężkiemu graniu, mała. Kochamy cię. "

Mercyful Fate wystąpi w Polsce w 2020 roku

King Diamond zagrał ostatni koncert w Polsce w 2019 roku na Mystic Festivalu. Muzykowi najwyraźniej spodobało się na krakowskiej imprezie, ponieważ wróci na wydarzenie także w 2020 roku. Tym razem jednak wokalista pojawi się na scenie z grupą Mercyful Fate. Mystic Festival 2020 odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 roku. 

Zobacz też: King Diamond: Moje życie seksualne jest teraz fantastyczne 

Tagi: Rock News King Diamond