11.05.2018 11:21

Znaleziono ciało mężczyzny w miejscu, gdzie po raz ostatni widziano wokalistę Frightened Rabbit

Scott Hutchison, wokalista i gitarzysta indierockowego zespołu Frightened Rabbit, zaginął 9 maja 2018. Ostatni raz widziany był w South Queensferry w Szkocji.

Znaleziono ciało mężczyzny w miejscu, gdzie po raz ostatni widziano wokalistę Frightened Rabbit
foto: kadr z wideo

Z 36-letnim Hutchisonem od środy kontaktu nie mają ani bliscy, ani członkowie zespołu. 9 maja 2018 przebywał w hotelu Dakota w South Queensferry na przedmieściach Edynburga. O 1.00 w nocy wyszedł z budynku, co zarejestrowały kamery przemysłowe. Od tamtej pory nikt nie widział muzyka.

Prawdopodobnie Scott był w bardzo złym stanie psychicznym. 8 i 9 maja zamieścił na swoim Twitterze niepokojące posty, które mogły sugerować myśli samobójcze.

"

Bądźcie dobrzy dla wszystkich, kogo kochacie. To nie jest ogólnie znany fakt. Irytuje mnie, że tak nie jest. Nie żyłem zgodnie z tym standardem i to mnie zabija. Proszę, przytulajcie tych, których kochacie.

Odchodzę. Dzięki. "

Zaniepokojeni koledzy z Frightened Rabbit poprosili na Facebooku fanów o pomoc w odnalezieniu Scotta. Ruszyła również akcja poszukiwawcza w okolicach South Queensferry. 10 maja o 20.30 funkcjonariusze Policji Szkocji znaleźli ciało mężczyzny w pobliskim Port Edgar.

Nie przeprowadzono jeszcze formalnej identyfikacji zwłok, ale policja powiadomiła rodzinę Scotta. 

Frightened Rabbit

Zespół Frightened Rabbit powstał w 2003 w Selkirk w Szkocji. Wykonuje muzykę określaną jako indie folk i indie rock. Nagrał 5 albumów studyjnych – ostatni jak na razie, „Painting Of A Panic Attack” ukazał się w 2016.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News