23.08.2018 14:02

Znamy datę ujawnienia przyczyny śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries

Wokalistka The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 w hotelu w Londynie. Do dziś nie ogłoszono przyczyny zgonu.

Znamy datę ujawnienia przyczyny śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries
foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Ciało 46-letniej Dolores O’Riordan znaleziono 15 stycznia 2018 w jej pokoju w hotelu London Hilton w stolicy Wielkiej Brytanii. Irlandzka artystka była w trakcie sesji nagraniowej nowego albumu The Cranberries. W dni śmierci miała także zarejestrować partie wokalne do nowej wersji największego przeboju irlandzkiej grupy, „Zombie” w wykonaniu Bad Wolves.

Krótko po śmierci wokalistki nie ujawniono jej przyczyny. Media spekulowały, że mogła zatruć się zażywanymi lekami – wskazywano na fentanyl. Nikt jednak oficjalnie nie potwierdził tych rewelacji. Policja Metropolitalna w Londynie stwierdziła, że śmierć Irlandki nie jest traktowana jako podejrzana.

Dolores O'Riordan - kiedy poznamy przyczynę śmierci?

Przyczyna śmierci Dolores miała być ogłoszona wraz z rozpoczęciem oficjalnego śledztwa. Początkowo zapowiadano, że rozpocznie się 3 kwietnia 2018, ale wraz z upływem tej daty nie pojawiły się żadne informacje.

Biuro koronera w Westminster, które zajmuje się sprawą ogłosiło teraz, że śledztwo ma ruszyć 6 września 2018. Tym samym tego dnia ma zostać ujawniona przyczyna zgonu O’Riordan. Rzecznik biura koronera powiedział (cytujemy za metro.co.uk):

"

Przekazaliśmy rodzinie wszystkie informacje, jakie posiadamy, ale dochodzenie jako takie rozpocznie się, kiedy informacja o jej [Dolores] śmierci będzie dostępna dla opinii publicznej. "

6 września 2018 przypadałyby 47. urodziny wokalistki The Cranberries – ujawnienie powodu śmierci Dolores O’Riordan w tym właśnie dniu miałoby wymiar symboliczny.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Cranberries Dolores O'Riordan