Znamy pierwszą gwiazdę Przystanku Woodstock 2015!

Magda Słomka
23.10.2014 13:44
Znamy pierwszą gwiazdę Przystanku Woodstock 2015! Fot. materiały prasowe

Jurek Owsiak ogłosił na antenie swojego programu informację, na którą czeka każdy zniecierpliwiony Woodstockowicz. Pierwszym zespołem, który pojawi się na jednym z największych festiwali w Europie, jest formacja byłego gitarzysty Ozzy’ego Osbourne’a - Zakka Wylde’a.

Black Label Society wystąpi na kostrzyńskiej scenie między 30 lipca a 1 sierpnia, w trakcie trwania 21. Przystanku Woodstock. Warto wybrać się do miasteczka w województwie lubuskim choćby ze względu na to, że nie co dzień nadarza się okazja posłuchania muzyka sklasyfikowanego przez magazyn Guitar World na 8. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów... Jest nim właśnie Zakk Wylde.

Według Owsiaka, zespół już od jakiegoś czasu był zainteresowany wystąpieniem na festiwalu.

Kapela jest bardzo znana i bardzo dobra. Już wszystkie kwity mamy podpisane. Chcieliśmy, żeby to się stało w tym roku, ale powiedzieli nam, że jak ruszą w trasę, to na pewno nas odwiedzą. Będą na przyszłorocznym przystanku Woodstock. Aż miło to usłyszeć.

Czy miło słyszeć samą kapelę? Przekonajcie się włączając sobie teledysk „My Dying Time" promujący najnowszą płytę zespołu - „Catacombs of the Black Vatican".

Co jeszcze czeka nas na festiwalu?

W czasie przyszłorocznej edycji Przystanku Woodstock artyści z całego świata zaprezentują się na czterech scenach. Tradycyjnie, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, odbędą się spotkania z wybitnymi postaciami świata kultury, polityki czy sportu. W tym samym miejscu uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych o wielorakiej tematyce i angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Na tegorocznej edycji imprezy wystąpiło prawie 70 wykonawców, między innymi: SKA-P, Accept, Volbeat, Skid Row, Ky-Mani Marley, Hatebreed, Protoje, T.Love, Lao Che, Coma, The Bill czy Kapela Ze Wsi Warszawa.

Widać, że muzycy Black Label Society wyjątkowo lubią nasz kraj. W Polsce wystąpią także 11 marca 2015 roku w gdańskim klubie B90 i 12 marca w Klubie Studio w Krakowie.

Wybieracie się?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.