10.08.2019 13:43

Znamy przyczynę śmierci Davida Bermana z Silver Jews

Muzyk miał zaplanowane na sierpień 2019 koncerty promujące jego najnowszy krążek. Niestety David Berman zmarł tuż przed rozpoczęciem trasy.

David Berman
foto: kadr z wideo

David Berman zmarł 7 sierpnia 2019 roku w wieku 52 lat. Smutną wiadomość podała na Twitterze wytwórnia Drag City. Początkowo nie ujawniono przyczyny śmierci muzyka Silver Jews. Dopiero 3 dni po tym zajściu pojawiło się nieco więcej informacji.

Znamy przyczynę śmierci Davida Bermana z Silver Jews

Anonimowy stróż prawa poinformował New York Times, że ciało Davida Bermana znaleziono w jego w jego apartamencie w Parku Slope na Brooklynie. Muzyk zginął na miejscu. Lekarz sądowy orzekł, że David Berman popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.

David Berman
David Berman
Przeczytaj także Zmarł wokalista rockowy David Berman. Miał 52 lata

David Berman założył indierockowy zespół Silver Jews w 1989 roku wraz z Bobem Nastanovichem i Stephenem Malkmusem. Formacja była aktywna przez dokładnie 30 lat i w 2015 roku pojawiły się plotki o możliwej reaktywacji zespołu.

W 2019 roku muzyk wydał debiutancki krążek swojego projektu Purple Mountains. W sierpniu 2019 David Berman miał ruszyć w trasę po Ameryce Północnej w celu promocji albumu.

Tagi: Rock News