Znamy przyczynę śmierci Prince'a

Jakub Gańko
03.06.2016 09:07
Znamy przyczynę śmierci Prince'a Fot. Retna / Photoshot / Reporter

Artysta zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Policja potwierdziła, że przyczyną śmierci było przedawkowanie opioidów.

Ciało Prince'a zostało znalezione w jego studiu nagraniowym w Minnesocie. Niespodziewana śmierć artysty wstrząsnęła muzycznym światem i miłośnikami jego twórczości na całym świecie. Po kilku tygodniach spekulacji i domysłów, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, co spowodowało jego zgon.

Jak ogłoszono w oficjalnym oświadczeniu prasowym, 2 czerwca 2016 roku zakończono badanie przyczyn śmierci Prince'a. Testy toksykologiczne potwierdziły, że muzyk przedawkował opioidy. Głównym celem substancji jest zwalczanie ostrych bóli, a najważniejszymi z nich są kodeina, morfina i heroina. Środkiem, który przedawkował Prince, był fentanyl - środek uznawany za 50 razy silniejszy od heroiny.

Artysta kilka dni przed śmiercią został przewieziony do szpitala z powodu złego samopoczucia. Jego samolot, którym wracał z koncertu, musiał z tego powodu awaryjnie lądować. Według oficjalnych informacji wokalista cierpiał na ostrą odmianę grypy i już następnego dnia został wypisany ze szpitala. Policja bada, czy zostały mu w nim podane środki przeciwbólowe.

Dzień przed śmiercią Prince został umówiony z doktorem Howardem Kornfeldem, który prowadzi w Kalifornii klinikę odwykową. Muzyk miał trafić do ośrodka z 24-godzinną opieką, w którym zwalczyłby uzależnienie od środków przeciwbólowych. Syn lekarza, Andrew, odwiedził dom Prince'a, ale było już za późno. To on odnalazł zwłoki artysty następnego dnia i powiadomił policję.

Ciało Prince'a zostało skremowane zaraz po autopsji. Kameralna ceremonia odbyła się w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny muzyka. Przedstawiciele wokalisty poinformowali, że w późniejszym terminie podadzą szczegóły muzycznego pożegnania artysty.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.