08.09.2015 10:52

Znamy przyczynę śmierci Roberta Leszczyńskiego

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota otrzymała wyniki sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego, który zmarł 1 kwietnia 2015 roku...

Znamy przyczynę śmierci Roberta Leszczyńskiego
foto: East News

Znany dziennikarz i krytyk muzyczny, Robert Leszczyński, odszedł w wieku 48 lat w niewyjaśnionych okolicznościach. Według Radia ZET, ostateczna opinia biegłych z sekcji zwłok wykazała, że powodem śmierci Leszczyńskiego były „zaburzenia metaboliczne w przebiegu cukrzycy”.

Ciało dziennikarza zostało znalezione w jego mieszkaniu. Tuż po jego śmierci rodzina zmarłego spekulowała, że przyczyną zgonu mógł być atak cukrzycowy. Biegli nie stwierdzili obecności alkoholu lub narkotyków w organizmie Roberta Leszczyńskiego.

Od 1994 do 2002 roku pracował w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarz i krytyk muzyczny. Jego postać zaczęła być znana szerszej publiczności dzięki wystąpieniach w roli jurora w czterech edycjach polskiej wersji programu „Idol”. Ponadto Leszczyński prowadził autorski program „Mop Man” w telewizji Polsat oraz pełnił funkcję rzecznika Przystanku Woodstock. 

W 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Od maja 2007 do lutego 2010 kierował działem Kultura i Styl tygodnika „Wprost”. 

W 2005 roku Leszczyński zaczął angażować się jako polityk. Był jednym z założycieli Partii Demokratycznej. Rok później starał się zdobyć mandat radnego Warszawy z list Zielonych 2004, jednak poniósł porażkę. W 2011 roku próbował dostać się do Sejmu z Ruchem Palikota. W 2014 roku z listy Twojego Ruchu ubiegał się o członkostwo w Parlamencie Europejskim.

Magda Słomka
Tagi: Rock News