28.08.2018 10:53

Znamy przyczynę śmierci Vinniego Paula

Koroner stwierdził, co było przyczyną śmierci Vinniego Paula. Sprawdźcie szczegóły sprawy.

Vinnie Paul - przyczyny śmierci
foto: action press/Reporter/East News

Nadal ciężko pogodzić się z myślą, że nie usłyszymy już więcej na żywo perkusisty. Vinnie Paul zmarł niespodziewanie 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat. W końcu poznaliśmy przyczyny jego śmierci. Powodem była kardiomiopatia rozstrzeniowa - choroba serca, do której przyczyniła się choroba niedokrwienna serca.

Koroner John Fudenberg oświadczył, ze muzyk zmarł śmiercią naturalną, nie zanotowano żadnych podejrzanych okoliczności jego śmierci.

Oficjalna przyczyna śmierci Vinniego Paula

Jeszcze przed ukazaniem się raportu nieoficjalnie mówiło się o zawale serca. Vinnie Paul został pochowany 30 czerwca 2018 na Moore Memorial Gardens Cemetery w Arlington w stanie Teksas obok swojej matki oraz brata Dimebaga Darella.

Co więcej jego ciało spoczęło w trumnie z logo i zdjęciami muzyków Kiss, podobnie jak jego brata, bo obaj byli ogromnymi fanami grupy Kiss. W trumnie znalazły się ubrania, z których słynął perkusista - jego kapelusz, jak również buty.

Natomiast 1 lipca 2018 odbył się w Dallas w stanie Teksas specjalny memoriał poświęcony perkusiście, w którym wzięli udział przyjaciele oraz fani Vinniego Paula. Spadek po muzyku został podzielony między jego najbliższymi - przyjaciel Charles Jones otrzymał 38% spadku, natomiast długoletnia dziewczyna Paula Chelsey Yeager dostała 37%.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pantera Vinnie Paul