13.03.2015 15:17

Znamy przyczynę śmierci Wayne’a Statica!

Domysłów było wiele. Właśnie ukazał się oficjalny raport, który potwierdza jeden z nich. Dlaczego Wayne Static nie żyje?

Znamy przyczynę śmierci Wayne’a Statica!
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Lider zespołu Static-X i artysta solowy, Wayne Static, odszedł 1 listopada 2014 roku w wieku 48 lat. Muzyk, który naprawdę nazywał się Wayne Richard Wells, został znaleziony przez żonę, Terę Wray. Był nieprzytomny. Przyczyna śmierci artysty dotąd nie była znana. Tera oddaliła pogłoski dotyczące przedawkowania narkotyków przez męża. Może nie przedawkował narkotyków, ale szalony miks leków na pewno...

Static popił alkoholem sporą ilość trzech różnych rodzajów tabletek. Jak brzmi oficjalny raport koronera?

"

W dniu 1 listopada Wayne i jego żona poszli do łóżka około 7 rano. Partnerka twierdzi, że tuż przed tym, Wayne zjadł pół tabletki oksykodonu, który był przepisany dla niej. Popił go nieznaną ilością alkoholu. Żona obudziła się około 15.30 i znalazła męża, który był nieprzytomny. Zadzwoniła po karetkę około 15.47. Ratownicy przyjechali i potwierdzili śmierć o godzinie 16.00, stwierdzając stężenie pośmiertne i zasinienie.

Żona muzyka twierdziła, że przyjął Xanax, oksykodon i wypił alkohol w celu złagodzenia ataku paniki. Brał Xanax codziennie zgodnie z wyznaczoną dawką. Żona oświadczyła, że Wayne od czasu do czasu miewał własną receptę na oksykodon, jednak zazwyczaj korzystał z jej leków. Wayne cierpiał też na ginekomastię (przerost sutków). Żona przyznała się, że para miała w przeszłości problem z nadużywaniem kokainy i ecstasy, ale przestali je brać w 2009 roku. "

Oficjalną przyczyną śmierci jest przedawkowanie miksu leków na receptę (oksykodonu, hydromorfonu i alprazolamu) z alkoholem z zaznaczeniem nadużywania leków na receptę i alkoholu przez lata. Sposób śmierci określono jako „naturalny”.

waynestaticcoronerreportblabber
Magda Słomka
Tagi: Rock News Wayne Static