Znamy rockowych i metalowych laureatów Grammy 2017

Jakub Gańko
13.02.2017 09:26
Znamy rockowych i metalowych laureatów Grammy 2017 Fot. kadr z wideo

Tak zwane muzyczne Oscary zostały rozdane po raz 59. Kto zdobył statuetki w rockowych i metalowych kategoriach?

Nagrody Grammy co roku wzbudzają wciąż najróżniejsze emocje. W przypadku ostatniej edycji kontrowersje rozpoczęły się jeszcze w trakcie ogłaszania nominacji - choćby ze względu na wyróżnienie w rockowej kategorii utworu z udziałem Beyonce. Sprawę komentowali już obszernie m.in. David Draiman z Disturbed i Dave Mustaine z Megadeth.

Ten ostatni jednak tak naprawdę nie ma na co narzekać. Album „Dystopia” z 2016 roku przyniósł jego zespołowi pierwszą statuetkę po 11 nominacjach w przeszłości. Uczucia zwycięstwa nie zdołał mu nawet popsuć fakt, że przy wejściu muzyków na scenę odegrano... „Master of Puppets” Metalliki.

Megadeth zwyciężył w kategorii Best Metal Performance z Kornem, Gojirą, Baroness i Periphery. Nagranie z jego nagrodzenia obejrzycie poniżej:

Największym zwycięzcą w interesujących nas kategoriach został jednak bezapelacyjnie David Bowie. Wokalista, któremu za życia udało się zdobyć jedynie statuetkę Best Video, Short Form w 1985 roku i za całokształt twórczości w 2006, zdołał w 2017 roku zgarnąć nagrody we wszystkich kategoriach, w których był nominowany: Best Rock Performance, Best Alternative Music Album, Best Engineered Album, Non-Classical, Best Recording Package i Best Rock Song dla utworu „Blackstar”.

Radość z osiągnięć ojca wyraził na swoim Twitterze jego syn, reżyser Duncan Jones.

Powody do radości mieli również muzycy grupy Cage the Elephant. Ich czwarty album studyjny, „Tell Me I’m Pretty”, zwyciężył w kategorii Best Rock Album. Pokonał tym samym Blink-182, Gojirę, Panic at the Disco i Weezera.

Tak wyglądało wręczenie Złotego Gramofonu:

W tym roku to już by było na tyle w kwestii Grammy - pozostaje czekać na kolejne ogłoszenie nominacji, przy którym też z pewnością nie zabraknie emocji. W międzyczasie możecie przyjrzeć się artystom, którzy nie dostali nigdy Muzycznego Oscara (z listy należy już wykreślić Megadeth).

Zgadzacie się z werdyktami Amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.