04.09.2017 16:47

Znane popowe utwory zaśpiewane na blackmetalowo

Zastanawialiście się, jak wyglądałaby muzyka pop w świecie, w którym rządzi szatan? Oczywiście w takim świecie istniałby wyłącznie black metal.

Znane popowe utwory zaśpiewane na blackmetalowo
foto: EAST NEWS, EAST NEWS, Brock Miller / Splash News/EAST NEWS

Śmierć dyskotece! Koniec z radosnymi melodiami i skocznymi rytmami – na ich miejsce ściana gitarowego dźwięku i blasty, dużo blastów. Zamiast czystego, melodyjnego śpiewu – potworny growl. Nawet jeśli piosenka opowiada o miłości, to tak naprawdę chodzi o miłość do rogatego.

Tak pewnie wyobrażają sobie idealny świat najbardziej ortodoksyjni członkowie subkultury blackmetalowej. Dokładnie tacy, jakich spotkać możemy w internetowym komiksie Belzebubs. Czy w takim świecie znalazłaby swoje miejsce muzyka pop? Być może tak, ale zmieniłaby się nie do poznania.

Youtuber z kanału Woods Of Trees postanowił przedstawić własną wizję blackmetalowego popu, czy też popowego black metalu. W jego wykonaniu utwory megagwiazd muzyki popularnej – Adele, Eda Sheerana, Katy Perry, Justina Biebera, Meghan Trainor i Miley Cyrus – zdecydowanie nabrały mroku. Posłuchajcie, jak brzmiałby współczesny pop skrojony pod gusta blackowej subkultury:

Dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu black metal jest, no cóż, bardzo wdzięcznym obiektem żartów internautów. Żartownisie z sieci uwielbiają przeciwstawiać sobie mroczne norweskie klimaty innym gatunkom muzycznym. Szczególnie zabawnie wypada ich połączenie z popem – sprawdźcie na przykład blackową wersję hitu Celine Dion z „Titanica”. Jednak w blacmetalowej odsłonie przekonująco wypadają także kawałki choćby The Cure i Alice In Chains.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele