31.07.2018 16:45

Znany portal wybrał 10 najbardziej metalowych postaci z „Harry’ego Pottera”

Sprawdźcie, którzy bohaterowie cyklu J.K. Rowling mają największe szanse, by zyskać sympatię fanów heavy metalu według portalu Metal Hammer.

Znany portal wybrał 10 najbardziej metalowych postaci z „Harry’ego Pottera”
foto: kadr z wideo

W magicznym świecie stworzonym przez Joanne K. Rowling muzyka nie odgrywa pierwszoplanowej roli, ale oczywiście jest obecna. Na kartach książek cyklu o Harrym Potterze spotykamy takie zespoły, jak Hobogobliny czy Fatalne Jędze. Ten ostatni zespół to najpopularniejsza grupa rockowa czarodziejów – w filmowej adaptacji „Harry’ego Pottera i Czary Ognia” w jej muzyków wcielili się m.in. wokalista Pulp,  Jarvis Cocker oraz muzycy Radiohead, Jonny Greenwood i Phil Selway.

Z filmu wynika, że Fatalne Jędze grały rocka, ale nie wiemy nic o zespołach metalowych w czarodziejskim świecie. Bardzo możliwe, że takowe w tym uniwersum istniały, ale może po prostu pani Rowling nie była fanką heavy metalu i nie opisała ich w swoich książkach…

Niezrażony tym, portal Metal Hammer (działający w ramach portalu Louder Sound) wybrał 10 najbardziej metalowych postaci świata Harry’ego Pottera. Co zdaniem redaktorów decydowało o „metalowości”? Wygląd, buntowniczy charakter, nieodłączna dawka agresji i oczywiście mrok, spowijający daną postać.

Najbardziej metalowe postaci ze świata Harry'ego Pottera

Co zaskakujące, wcale nie zwyciężył mroczny Lord Voldemort. Dziesiątka przedstawia się następująco (fragmenty opisów zaczerpnęliśmy z oryginalnego artykułu):

10. Nimfadora Tonks

"

Ze swoim upodobaniem do fryzur w jasnych kolorach, awersji do nazywania imieniem i nie ukrywanym brakiem manier, Tonks na pewno byłaby w zespole punkowym, o ile nie byłaby zajęta walką z Voldemortem [aż musieliśmy upewnić się, czy redaktorom Metal Hammer na pewno chodziło o metal – przyp. Antyradio.pl] "

9. Wiktor Krum

"

 Mroczny Bułgar z talentem do quidditcha wykraczającym poza jego wiek mógłby śmiało być gitarowym objawieniem z jakiegoś niszowego wschodnioeuropejskiego zespołu blackmetalowego, kochanego przez hipsterów. "

8. Hagrid

"

Jacy mieliby być członkowie metalowych kapel, jeśli nie wielcy i włochaci? "

7. Syriusz Black

"

Zanim nie został zabity przez zasłonę, Syriusz był twardy jak skała. "

6. Lucjusz Malfoy

"

Wsadźcie go w coś czarnego, skórzanego i dajcie mu klamrę, a będzie złą gotycką wersją Edgara Wintera. "

5. Bellatrix Lestrange

"

Potrzebujesz złej kusicielki, która z radością zamorduje członków swojej rodziny i sprzeda duszę diabłu (w tym wypadku Voldemortowi)? Bellatrix jest kobietą dla ciebie. "

4. Szalonooki Moody

"

W metalu chodzi o to, że nie musisz dobrze wyglądać, by odnieść sukces. "

3. Severus Snape

"

Nie tylko wygląda, jakby był w metalowym zespole, ale byłby w nim także tym członkiem, który nigdy nie udziela wywiadów, ale o którym zawsze krążą mroczne i tragiczne plotki. "

2. Voldemort

"

Okropne maskotki są sprawdzone w metalu. Iron Maiden ma natychmiast rozpoznawalnego Eddiego, Disturbed ma The Guya, Megadeth Vica Rattleheada… Umieść Voldemorta na okładce albumu, a nikt się nie zorientuje, kim jest naprawdę. "

1. Bazyliszek

"

Tak, wielki, wielki wąż. Wielkie węże dużo znaczą w metalu. Znajdziesz takie na okładkach „The Great Southern Trendkill” Pantery, „Czarnego Albumu” Metalliki, „Lovehunter” Whitesnake, „Volcano” Satyricona… "

Jak Wam się podoba taka argumentacja? A może znacie jeszcze bardziej metalowe postaci z uniwersum Pottera?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Harry Potter