02.08.2019 12:35

Znany raper coveruje "I Against I" z zespołem Bad Brains

Raper, który niedawno zaskoczył wszystkich coverem "Bulls on Parade" Rage Against The Machine powraca z kolejnym mocnym kawałkiem. Tym razem wraz z Bad Brains wykonał "I Against I".

Znany raper coveruje "I Against I" z zespołem Bad Brains
foto: kadr z wideo "Denzel Curry - Clout Cobain"/youtube.com

Wszystko to z powodu sesji Spotify Singles, w których artyści często przerabiają nie tylko utwory innych artystów, ale także swoje. Niedawno takiej inicjatywy podjął się Denzel Curry, o którym niedawno pisaliśmy z powodu jego świetnego coveru "Bulls on Parade" RATM-u. Tym razem raper postanowił przerobić "I Against I" Bad Brains, a gościnnie wystąpił z nim sam zespół. Singiel jest oczywiście dostępny na Spotify.

Denzel Curry coveruje Bad Brains

Drugim utworem, który raper postanowił przerobić jest jego własne "Clout Cobain" z płyty "TA1300", w którym pojawiają się odniesienia do klasycznych zespołów rockowych i metalowych. W wykonaniu towarzyszył mu kanadyjski zespół Fucked Up i razem panowie przygotowali mocny doomowy utwór. Tak jak wspomnieliśmy, obydwa single możecie znaleźć na Spotify.

Jak brzmi Rage Against The Machine w wykonaniu orkiestry?
Jak brzmi Rage Against The Machine w wykonaniu orkiestry?
Przeczytaj także Jak brzmi Rage Against The Machine w wykonaniu orkiestry?

W jednym z komentarzy pod coverem "Bulls on Parade" Denzela możemy przeczytać, że "gdyby raper miał jednego białego przyjaciela w czasie dorastania, to teraz grałby pewnie metal". I faktycznie, słuchając nawet oryginalnej muzyki Curry'ego możemy usłyszeć pewne inspiracje ciężką muzyką.

Oprócz tego raper ma spore umiejętności wokalne i patrząc na jego zamiłowanie do eksperymentowania, to nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby niedługo Denzel Curry postanowił wydać płytę z gościnnym udziałem hardcore'owych i rockowych muzyków. Jego dyskografię zamyka wydany w 2019 roku album "ZUU". 

Jak wam się podoba "I Against I" w wersji Curry'ego?

Tagi: Rock News Bad Brains