26.09.2018 13:49

BØRNS został oskarżony przez fanki o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym

Wokalista postanowił napisać oświadczenie, w którym wszystkiemu zaprzeczył.

Borns oskarżony o molestowanie
foto: fotolia.com

Amerykański wokalista Garrett Clark Borns, znany jako BØRNS, został oskarżony przez kilka fanek o niewłaściwe i agresywne zachowanie na tle seksualnym. 21 września 2018 jedna z dziewczyn opisała swoją relację z muzykiem twierdząc, że muzyk był manipulatorem i wykorzystywał swoją sytuację.

BØRNS oskarżony o niewłaściwe i agresywne zachowanie na tle seksualnym

Dziewczyna poznała artystę na koncercie w 2015 i mieli ze sobą kontakt poprzez social media. Miesiąc później fanka umówiła się z wokalistą i chociaż spodziewała się, że spotkanie odbędzie się w jakimś barze, to wylądowała w jego domu i BØRNS zaproponował jej alkohol:

"

Szybko się upiłam i on to wykorzystał. Gdy już było po wszystkim poszłam do łazienki i zaczęłam krwawić. Byłam w szoku i nagle zaczęło do mnie dochodzić, co się stało. Obwiniałam siebie za tę noc, bo nie sprzeciwiłam się, chociaż byłam nietrzeźwa. "

Miesiąc później w Chicago para znowu się spotkała i dziewczyna wyznała, że BØRNS nie używał zabezpieczenia, chociaż kobieta wyznała mu, że nie czuje się z tym komfortowo.

Inna dziewczyna natomiast opowiedziała, że poznała wokalistę, gdy miała 16 lat i muzyk zaprosił ją do swojego hotelowego pokoju. Chociaż wiedział, że jest niepełnoletnia to zaczął ją dotykać w miejscach intymnych.

Kobieta mimo to dalej utrzymywała kontakt z muzykiem:

"

Opowiadał mi, co chciał ze mną zrobić i prosił, żebym zwracała się do niego tatusiu. Zadawał mi pytania związane z jego fetyszami, które sprawiały, że czułam się niekomfortowo. Prosił, żebym wysyłała mu swoje zdjęcia i to robiłam. Gdy miałam 18 lat byliśmy sami w jego domu w Los Angeles, przygotowywał mnie do tego od 16. roku życia. Upił mnie, zaczął dotykać i poszliśmy do jego sypialni. Nie chciałam tego, co robił, było to bardzo bolesne. Był agresywny i wszystkim sterował, a ja byłam kure*sko przestraszona. "

Dziewczyna rozjaśniła sytuacje tłumacząc, że nie był ro gwałt, seks był za obopólną zgodą i doszło do tego, gdy była pełnoletnia.

Nie są to jedyne fanki, które ujawniły szczegóły swoich relacji z wokalistą, a ich zeznania pojawiły się na koncie na Twitterze exposing_borns. W ten sposób kobiety chcą zapobiec kolejnym takim historiom.

BØRNS zaprzeczył oskarżeniom o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym

BØRNS postanowił skomentować oskarżenia, które zostały skierowane w jego stronę:

"

Jestem zarówno zmartwiony jak i wściekły z powodu fałszywych oskarżeń, które pojawiły się przez ostatnie dni na social mediach. Wszystkie moje relacje były legalne i odbyły się za przyzwoleniem drugiej osoby. Skończyły się one raptownie i oczywiście spowodowały ból, ale sugerowanie czegoś więcej jest nieodpowiedzialne. "

Molestowanie seksualne w muzycznym świecie

W momencie, gdy oskarżono słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek rozpoczęła się fala, którą ciężko zatrzymać. Kolejne kobiety zaczęły się przyznawać, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży. Obejmuje to również biznes muzyczny - jednym z przykładów jest Alice Glass, która oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się. Również Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News