Zobacz 1. odcinek serialu na podstawie „Blackstar” Davida Bowiego

Jakub Gańko
26.02.2016 12:00
Zobacz 1. odcinek serialu na podstawie „Blackstar” Davida Bowiego Fot. materiały prasowe

Ostatnia płyta Ziggy'ego Stardusta zainspirowała artystyczny serial na Instagramie. Zobaczcie jego pierwszy odcinek.

Internetowe seriale kojarzą się dziś z takimi markami jak Netflix czy Amazon. Coraz więcej dostawców treści wideo stara się zadbać o portfolio własnych produkcji, które często nie odstają wcale od wysokobudżetowych produkcji telewizyjnych. Okazuje się jednak, że taką propozycję można też przygotować nawet na serwisie społecznościowym, który przyjmuje nagrania trwające od 3 do 15 sekund.

Kanał InstaMiniSeries specjalizuje się właśnie w realizacji takich projektów. Na swoim koncie ma już m.in. produkcje „Silent Brokelyn” i „Sparkle”. Pod koniec 2015 roku twórcy kanału rozpoczęli prace nad serialem związanym z płytą „★ (Blackstar)” Davida Bowiego. Na podstawie udostępnionego przedpremierowo materiału przygotowali filmową interpretację utworów z albumu.

Czy w maksymalnie 15-sekundowym nagraniu można zmieścić jakąś sensowną myśl? Przekonajcie się sami, oglądając pierwszy odcinek serii „UNBOUND: A ★ InstaMiniSeries”.

Twórcy serialu zapewniają, że sam Bowie zachęcał ich do jak najodważniejszych interpretacji. Zgodnie z jego życzeniem nie mieli żadnych uprzedzeń do utworów i nie trzymali się żadnych ograniczeń. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby otwartych umysłów i pobudzenie ich wyobraźni. Autorki liczą, że metafory i ukryte znaczenia ich produkcji staną się obiektem niezliczonych dyskusji i spekulacji.

„UNBOUND” zabiera widza w podróż przy pomocy sugestywnych obrazów inspirowanych nastrojami, które wzbudza muzyka, teksty i oprawa graficzna płyty. Seria napędzana jest poprzez skupienie na wizualnych interpretacjach „★ (Blackstar)”, zamiast prowadzenia dosłownej, linearnej narracji.

Na serial złoży się ostatecznie 16 epizodów. Kolejne odcinki będą udostępniane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Reżyserią całości zajęła Nikki Borges, zaś za scenariusz odpowiada Carolynn Cecilia. Kobiety pełnią również rolę producentek serii.

Płyta „★ (Blackstar)” trafiła na rynek 8 stycznia 2016 roku. Dwa dni po jej premierze David Bowie zmarł. Album zebrał jedne z najlepszych recenzji w karierze wokalisty i podbił listy sprzedaży na całym świecie - w tym w Stanach Zjedonoczonych, gdzie Ziggy Stardust trafił na pierwsze miejsce po raz pierwszy w historii.

Jak Wam się podoba pierwszy odcinek instagramowego serialu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.