29.12.2016 10:08

Zobacz Lemmy'ego w niepublikowanym materiale ze studia

28 grudnia 2016 roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci lidera Motorhead. Z tej okazji zespół Skew Siskin podzielił się niepublikowanym wcześniej wideo.

Zobacz Lemmy'ego w niepublikowanym materiale ze studia
foto: kadr z wideo

Lemmy Kilmister za życia nie ograniczał się bynajmniej do pracy ze swoim własnym zespołem. Jak na rockową duszę towarzystwa przystało, rzadko kiedy odmawiał wspólnego drinka, jak i propozycji współpracy w studiu czy na scenie. Lista jego gościnnych występów z innymi artystami praktycznie nie ma końca.

Jednymi ze szczęśliwców, którzy mieli okazję współpracować z Lemmym, byli muzycy niemieckiej formacji Skew Siskin. Artyści współpracowali ze sobą wiele razy, a w 2010 roku pojechali nawet we wspólną trasę koncertową. Lider Motorhead nigdy nie krył swojej sympatii do grupy Jima Voxxa.

Teraz muzycy odwdzięczyli się za wieloletnie wsparcie, składając hołd wokaliście w pierwszą rocznicę jego śmierci. Na swoim oficjalnym kanale na YouTubie podzielili się z fanami nagraniem ze swojego berlińskiego studia, które nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego. Materiał nie jest najlepszego jakości audiowizualnej, ale jak sami przyznają, nie ma to większego znaczenia.

"

Nagrywaliśmy to wtedy tanią kamerą, więc jakość jest bardzo słaba, ale to nieważne. To po prostu piękne wspomnienie. Lemmy spędził na przestrzeni lat pierdyliard godzin w naszym studiu. Mnóstwo świetnych historii, pomysłów muzycznych i żartów. "

Za sprawą poniższego nagrania możemy poczuć namiastkę tego, co musieli czuć wówczas muzycy:

Oprócz gościnnych występów Lemmy'ego w materiale Skew Siskin, Niemcy mieli też mieć wpływ na debiutancką solową płytę lidera Motorhead. Gitarzysta Jim Voxx produkował z myślą o niej dwa kawałki, które według doniesień ze studia nosiły tytuły „Stand Upon The Mountain” oraz „Don't Matter To Me”. Na płycie miała się pojawić też m.in. Janet Jackson - materiał nigdy nie został jednak opublikowany.

A jakie są Wasze wspomnienia związane z twórczością Lemmy'ego?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Lemmy Kilmister