Zobacz Lemmy'ego w niepublikowanym materiale ze studia

Jakub Gańko
29.12.2016 10:08
Zobacz Lemmy'ego w niepublikowanym materiale ze studia Fot. kadr z wideo

28 grudnia 2016 roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci lidera Motorhead. Z tej okazji zespół Skew Siskin podzielił się niepublikowanym wcześniej wideo.

Lemmy Kilmister za życia nie ograniczał się bynajmniej do pracy ze swoim własnym zespołem. Jak na rockową duszę towarzystwa przystało, rzadko kiedy odmawiał wspólnego drinka, jak i propozycji współpracy w studiu czy na scenie. Lista jego gościnnych występów z innymi artystami praktycznie nie ma końca.

Jednymi ze szczęśliwców, którzy mieli okazję współpracować z Lemmym, byli muzycy niemieckiej formacji Skew Siskin. Artyści współpracowali ze sobą wiele razy, a w 2010 roku pojechali nawet we wspólną trasę koncertową. Lider Motorhead nigdy nie krył swojej sympatii do grupy Jima Voxxa.

Teraz muzycy odwdzięczyli się za wieloletnie wsparcie, składając hołd wokaliście w pierwszą rocznicę jego śmierci. Na swoim oficjalnym kanale na YouTubie podzielili się z fanami nagraniem ze swojego berlińskiego studia, które nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego. Materiał nie jest najlepszego jakości audiowizualnej, ale jak sami przyznają, nie ma to większego znaczenia.

Nagrywaliśmy to wtedy tanią kamerą, więc jakość jest bardzo słaba, ale to nieważne. To po prostu piękne wspomnienie. Lemmy spędził na przestrzeni lat pierdyliard godzin w naszym studiu. Mnóstwo świetnych historii, pomysłów muzycznych i żartów.

Za sprawą poniższego nagrania możemy poczuć namiastkę tego, co musieli czuć wówczas muzycy:

Oprócz gościnnych występów Lemmy'ego w materiale Skew Siskin, Niemcy mieli też mieć wpływ na debiutancką solową płytę lidera Motorhead. Gitarzysta Jim Voxx produkował z myślą o niej dwa kawałki, które według doniesień ze studia nosiły tytuły „Stand Upon The Mountain” oraz „Don't Matter To Me”. Na płycie miała się pojawić też m.in. Janet Jackson - materiał nigdy nie został jednak opublikowany.

A jakie są Wasze wspomnienia związane z twórczością Lemmy'ego?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.