26.07.2016 13:37

Zobacz, gdzie Opeth nagrywał „Sorceress”

12. album Mikaela Akerfeldta i spółki ukaże się 30 września 2016. W oczekiwaniu na premierę obejrzyjcie materiał ze studia.

Zobacz, gdzie Opeth nagrywał „Sorceress”
foto: kadr z wideo

Następca „Pale Communion” jest już praktycznie ukończony i przechodzi przez ostatnie szlify, by zdążyć na wczesnojesienną premierę w 2016 roku. Album będzie stanowił debiut Opeth w barwach niemieckiej wytwórni Nuclear Blast. Zanim będziemy mogli przekonać się na własne uszy, w jakim kierunku ruszyła tym razem grupa, pozostaje nam przyjrzeć się kulisom produkcji nowego materiału.

Na oficjalnym kanale Opeth na YouTubie pojawiło się blisko 10-minutowe wideo ze słynnego Rockfield Studios, gdzie nagrywany był „Sorceress”. W walijskim studiu pracowały m.in. takie zespoły jak Black Sabbath, Oasis, Motorhead czy Queen. Akerfeldt pokazuje w nagraniu nawet pomieszczenie, w którym został nagrany „Bohemian Rhapsody” i oprowadza nas po całej okolicy.

W ramach żartu możemy się też przyjrzeć D. Obermanowi - gościnnemu wokaliście, który będzie od teraz growlował zamiast Akerfeldta. Zdecydowanie największym kąskiem dla fanów formacji będzie jednak końcówka nagrania, w której można usłyszeć krótki fragment nowej kompozycji. Zapowiada się nieco inne brzmienie niż na dwóch poprzednich krążkach zespołu.

Pełny materiał ze studia Rockfield obejrzycie poniżej:

Mikael Akerfeldt przekonywał już, że zarówno on, jak i reszta zespołu, jest dumny z nowego dzieła. Nagrania zajęły mu ok. 5-6 miesięcy, a wizyta w walijskim Rockfield potrwała 12 dni. Tym, co jego zdaniem może się szczególnie spodobać fanom, jest odmienność materiału od poprzednich dokonań, do czego zresztą Opeth już nas zdążył przyzwyczaić.

"

Czuję, że kolejny raz zrobiliśmy krok do przodu. Albo w bok, albo nawet w tył. Gdziekolwiek? To coś innego! To ekstremalnie zróżnicowany materiał i - jeśli mogę tak powiedzieć - ekstremalnie dobry. (...) To oczywiście w tej chwili mój ulubiony krążek w naszej dyskografii. Tak powinno być, prawda? Jest jednocześnie świeży i stary, progresywny i powielony. Ciężki i spokojny. Dokładnie tak jak lubimy. Mamy nadzieję, że ktoś jeszcze podzieli naszą opinię. Mieliśmy mnóstwo radochy przy tworzeniu. "

Poniżej znajdziecie okładkę i spis utworów, które znajdą się na 12. albumie Opeth.

Tracklista:

 1. Persephone
 2. Sorceress
 3. The Wilde Flowers
 4. Will O The Wisp
 5. Chrysalis
 6. Sorceress 2
 7. The Seventh Sojourn
 8. Strange Brew
 9. A Fleeting Glance
 10. Era
 11. Persephone (Slight Return)
opethsorceressfinalcd

Czekacie na nowy album Opeth?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Opeth