04.06.2018 17:26

Zobacz głupie wpadki basistów w jednym wideo

Ciebie też śmieszą basiści? Ktoś postanowił muzykom mocno dokuczyć i zebrać w jednym nagraniu sporo zabawnych wpadek na scenie.

Wpadka pijanego basisty
foto: kadr z wideo

Życie basistów nie jest proste - wiele osób śmieje się, że gra na basie jest nudna, muzyk ciągle szarpie tylko jedną strunę i w ogóle nikt nie zwraca uwagi na basistę. Sam Mark Hoppus z Blink-182 walczył z tym, żeby basiści stali się scenicznymi zwierzętami i „nie zamulali” na scenie.

W konsekwencji taki muzyk czuje się niedowartościowany i próbuje na scenie jakoś zwrócić na siebie uwagę. Można przyjąć spektakularną pozę, próbować podrzucać instrument, ale nie zawsze takie sztuczki wychodzą. Nie dość, że basista jest często niedoceniany, to jeszcze koncertowe wpadki w ogóle podważają jego reputację.

Wpadki basistów

Ktoś postanowił mocno zażartować z basistów i w jednym filmie pokazać kompilację z wpadkami muzyków. Są efektowne potknięcia, pękające paski do basu i babcia, która przeszkadza w szpanowaniu.

Basista to najważniejszy muzyk w zespole

Na basistów zwrócili uwagę nawet naukowcy. W pracy opublikowanej w „Proceedings of the National Academy of Sciences” udowodnili, że słuchaczom o wiele łatwiej jest skupić się na niższych brzmieniach, dzięki czemu to właśnie bas jest najważniejszą częścią każdego utworu.

Jeśli zatem chcecie zemścić się na gitarzystach, którzy często żartują z basistów, zobaczcie wideo z niefortunnymi gitarowymi wpadkami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele