25.11.2016 15:37

Zobacz, jak Igor Cavalera wymiatał na warszawskim koncercie

Materiał z legendarnej płyty „Roots” wybrzmiał na koncercie w stolicy. Zobaczcie wykonanie numeru „Lookaway” z perspektywy perkusisty.

Zobacz, jak Igor Cavalera wymiatał na warszawskim koncercie
foto: Gerardo Lazzari, cc-by-2.0

W ramach trasy Max & Iggor Cavalera Return To Roots bracia odwiedzili 23 listopada 2016 roku warszawski klub Progresja Music Zone. Wszystko z okazji tego, że płyta „Roots” w 2016 skończyła 20 lat i muzycy postanowili w całości odegrać materiał właśnie z tego krążka.

Album pojawił się 20 lutego 1996 roku i to z tej płyty pochodzą takie single jak „Roots Bloody Roots”, „Ratamahatta” czy „Attitude”. Niestety 16 grudnia 1996 roku w wyniku konfliktu między muzykami Max Cavalera opuścił formację, zaś Igor odszedł z zespołu w 2006 roku.

Pierwszy koncert w ramach rocznicowej trasy miał miejsce podczas festiwalu Amnesia Rockfest w Kanadzie, który odbył się w dniach 23-26 czerwca 2016. Jak natomiast było na warszawskim koncercie?

Zobaczcie wykonanie numeru „Lookaway” z perspektywy Igora Cavalery. Dzięki temu nagraniu będziecie mogli poczuć się, jakbyście stali na scenie obok muzyków:

Obejrzyjcie również inne nagrania z tego występu:

Choć Max Cavalera ma cały czas z tyłu głowy wspomnienia związane z jego odejściem z Sepultury, to mimo wszystko miło wspomina nagrywanie „Roots”:

"

Myślę, że to co sprawia, iż trasa jest wyjątkowa to fakt, że wracam do czasów albumu, przy którym byłem bardzo zaangażowany jeśli chodzi o idee - to były praktycznie same moje pomysły, więc „Roots” jest bardzo bliski mojemu sercu. To niesamowite móc razem z Igorem znowu to zagrać po 20 latach - to najlepszy moment tej historii. "

Jak oceniacie warszawski koncert braci Cavalera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Max Cavalera Sepultura