Zobacz, jak Igor Cavalera wymiatał na warszawskim koncercie

Aleksandra Degórska
25.11.2016 15:37
Zobacz, jak Igor Cavalera wymiatał na warszawskim koncercie Fot. Gerardo Lazzari, cc-by-2.0

Materiał z legendarnej płyty „Roots” wybrzmiał na koncercie w stolicy. Zobaczcie wykonanie numeru „Lookaway” z perspektywy perkusisty.

W ramach trasy Max & Iggor Cavalera Return To Roots bracia odwiedzili 23 listopada 2016 roku warszawski klub Progresja Music Zone. Wszystko z okazji tego, że płyta „Roots” w 2016 skończyła 20 lat i muzycy postanowili w całości odegrać materiał właśnie z tego krążka.

Album pojawił się 20 lutego 1996 roku i to z tej płyty pochodzą takie single jak „Roots Bloody Roots”, „Ratamahatta” czy „Attitude”. Niestety 16 grudnia 1996 roku w wyniku konfliktu między muzykami Max Cavalera opuścił formację, zaś Igor odszedł z zespołu w 2006 roku.

Pierwszy koncert w ramach rocznicowej trasy miał miejsce podczas festiwalu Amnesia Rockfest w Kanadzie, który odbył się w dniach 23-26 czerwca 2016. Jak natomiast było na warszawskim koncercie?

Zobaczcie wykonanie numeru „Lookaway” z perspektywy Igora Cavalery. Dzięki temu nagraniu będziecie mogli poczuć się, jakbyście stali na scenie obok muzyków:

Obejrzyjcie również inne nagrania z tego występu:

Choć Max Cavalera ma cały czas z tyłu głowy wspomnienia związane z jego odejściem z Sepultury, to mimo wszystko miło wspomina nagrywanie „Roots”:

Myślę, że to co sprawia, iż trasa jest wyjątkowa to fakt, że wracam do czasów albumu, przy którym byłem bardzo zaangażowany jeśli chodzi o idee - to były praktycznie same moje pomysły, więc „Roots” jest bardzo bliski mojemu sercu. To niesamowite móc razem z Igorem znowu to zagrać po 20 latach - to najlepszy moment tej historii.

Jak oceniacie warszawski koncert braci Cavalera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.