09.10.2018 13:14

Zobacz jak Metallica grała „Blackened” w 1999 roku

Koncertowe nagranie Metalliki ukaże się na reedycji płyty „…And Justice For All”.

Metallica z koncertowym nagraniem Blackened
foto: kadr z wideo

Reedycje płyt Metalliki to ciekawe propozycje dla fanów thrashmetalu - szczególnie jeśli chodzi o wersje deluxe. Już 2 listopada 2018 z okazji 30-lecia płyty „…And Justice For All” na sklepowych półkach pojawi się reedycja pełna rarytasów.

Metallica z koncertowym nagraniem „Blackened” z 1999

Zanim jednak do tego dojdzie Metallica co rusz pokazuje wcześniej niepublikowane materiały związane z tym wydawnictwem - m.in. nagrania „Harvester of Sorrow” z 1991 roku, czy „The Shortest Straw” z 1992 roku, jak również koncertowej wykonanie „One” z 1996 roku.

Mało Wam? Metallica postanowiła znowu podzielić się rarytasowym nagraniem, tym razem z koncertu z 31 grudnia 1999 roku w Pontiac Silverdome w Detroit.

Posłuchajcie, jak wówczas Metallica zagrała „Blackened”:

Reedycja „...And Justice For All” Metalliki

Krążek zakupimy w różnych formatach – 1CD, 3CD i 2LP oraz w wersjach cyfrowych na platformach streamingowych. Specjalny boks Remastered Deluxe Box Set zawierać będzie aż 11 CD, 6 winyli oraz 4 DVD. Więcej informacji o nim znaleźć możecie na oficjalnej stronie internetowej Metalliki.

Metallica w Polsce w 2019

Grupa potwierdziła powrót WorldWired Tour do Wielkiej Brytanii i Europy. Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa.

Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica