02.01.2015 16:11

Zobacz jak nagrywa PJ Harvey!

Wokalistka postanowiła dać szansę swoim fanom na podejrzenie sesji nagraniowej swojego dziewiątego studyjnego albumu. Gdzie zobaczysz Polly Jean w akcji?

Zobacz jak nagrywa PJ Harvey!
foto: materiały prasowe

W „drugiej stolicy Polski”, czyli... Londynie. PJ Harvey zdecydowała się na nietypowy sposób tworzenia swojego kolejnego krążka – cały proces będzie wystawą zatytułowaną „Recording In Progress” umieszczoną w neoklasycystycznym budynku. Somerset House niegdyś był siedzibą największych urzędów w państwie, a także miejscem, w którym znajdowała się Królewska Akademia Sztuk. Robi wrażenie?

pj budynek

Od 16 stycznia do 14 lutego 2015 roku fani PJ Harvey będą mogli usłyszeć i zobaczyć wokalistkę wraz z muzykami, inżynierami dźwięku i producentami – Floodem i Johnem Parishem w przeszklonym studiu w formie zamkniętej skrzynki. Przez 45 minut grupy widzów będą mogły obserwować jak nagrywa się płytę od podstaw – od ustalania linii basowej, przez dyskusje, improwizacje, aż po pełne przedstawienie nagrywanego utworu. Według wpisu na Facebooku wokalistki:

"

Dzięki całkowitej dźwiękoszczelności muzycy będą mogli skupić się na swojej pracy, ale sama przestrzeń oraz otaczający ich ludzie pomogą im wykreować zarówno proces powstawania, jak i prezentacji projektu. "

Całość została zlecona i jest wyprodukowana przez londyńskie stowarzyszenie artystyczne Artangel i Somerset House.

pj facebook

Dlaczego Brytyjka zdecydowała się na tak odmienną sesję nagraniową?

"

Chcę, by projekt „Recording In Progress” prezentował nas w taki sposób, jakbyśmy byli wystawą w galerii. Mam nadzieję, że odwiedzający nas ludzie doświadczą przepływu energii procesu nagrywania. "

PJ Harvey w wyjątkowych okolicznościach można będzie oglądać od wtorku do piątku o 15.00 i 18.00, w soboty zaś o 13.00 i 15.00. Bilety są dostępne w cenach 12 i 15 funtów na tej stronie internetowej. Pospieszcie się, spora część miejsc została już wyprzedana!

Magda Słomka
Tagi: Rock News PJ Harvey