Zobacz, jak namalowano mural z gwiazdami rocka

Aleksandra Degórska
02.10.2017 14:24
Zobacz, jak namalowano mural z gwiazdami rocka Fot. kadr z wideo

Chyba większość fanów muzyki rockowej chciałaby mieć tak pomalowaną ścianę u siebie w mieszkaniu. Obejrzyjcie, jak wyglądał proces tworzenia tego muralu.

Za każdym razem, gdy młode pokolenie zwraca uwagę na klasyczną rockową twórczość starzy rockmani zacierają ręce. Dobra muzyka tak naprawdę nie starzeje się, młode pokolenie często szukając inspiracji sięga po klasyki, które się nie starzeją i które nadal są mocne w przekazie.

Takie rockowe legendy, jak Jimi Hendrix czy muzycy Led Zeppelin, The Beatles są na tyle znani, że ich wizerunek jest od razu rozpoznawalny. Tak samo sprawa się prezentuje z okładkami płyt chociażby Pink FLoyd. Czy zatem kogoś dziwi, że na muralu w studiu nagraniowym pojawiły się właśnie te postacie oraz motywy z okładek płyt?

Muzyk wchodząc do takiego pomieszczenia może poczuć się zainspirowany - w końcu takie postacie mogą być wyznacznikiem tego, czego artysta chce osiągnąć:

Mural to ciekawa forma upamiętnienia wybitnych postaci, które zasługują na to, by o nich zawsze pamiętać. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest mural Davida Bowiego w Warszawie, który pojawił się w kwietniu 2016 roku. Grafika upamiętnia wizytę muzyka w Warszawie w kwietniu 1976 roku. David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 w wieku 69 lat.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.