Zobacz, jak postaci z „Fistaszków” grają 20-minutowy utwór Rush

Maciej Koprowicz
04.06.2018 10:58
Zobacz, jak postaci z „Fistaszków” grają 20-minutowy utwór Rush Fot. kadr z wideo

Kultowa suita „2112” to wyzwanie dla niejednego instrumentalisty. Sprawdźcie, jak „poradzili” sobie z nią Snoopy i Charlie Brown.

Album „2112” z 1976 uważany jest za najambitniejsze i jedno z najlepszych dzieł progrockowego zespołu Rush. Kanadyjskie trio na pierwszej stronie winylowego wydania płyty przedstawiło długą i skomplikowaną suitę, również o tytule „2112”, inspirowaną pisarstwem Ayn Rand. W warstwie tekstowej utwór opowiada futurystyczną historię o świecie przyszłości, w którym zakazana jest muzyka. Z kolei w warstwie muzycznej jest okazją do licznych popisów trzech instrumentalistów zespołu – Geddy’ego Lee, Neila Pearta i Alexa Lifesona.

Twórczość Rush to nie rurki z kremem – muzycy są prawdziwymi wirtuozami i odtworzenie ich partii jest ogromnym wyzwaniem. Podjęli się go jednak Charlie Brown i przyjaciele, czyli bohaterowie kultowej kreskówki „Fistaszki”.

Można sobie to przynajmniej wyobrazić, oglądając nowy klip autorstwa youtubera Garrena Lazara. Jego specjalnością jest tworzenie teledysków z ujęciami z „Peanuts”, którym towarzyszą słynne utwory rockowe. Do tej pory kreskówkowi bohaterowie „wykonywali” między innymi utwory Fleetwood Mac, Chicago i Pink Floyd. Sprawdźcie, jak wypadło w ich wykonaniu przeszło 20-minutowe „2112”:

Zobaczcie też Pink Floyd w „fistaszkowej” wersji:

„Fistaszki”

„Fistaszki” („Peanuts”) to kultowy w Stanach Zjednoczonych komiks, autorstwa Charlesa M. Schultza. Opowiada o przygodach grupy małych przyjaciół, a jego głównymi bohaterami są chłopiec o imieniu Charlie Brown i jego piesek Snoopy. Na podstawie komiksu powstało wiele popularnych filmów telewizyjnych i kinowych. Filmom wielokrotnie towarzyszyły bardzo popularne ścieżki dźwiękowe, z których najsłynniejszą był album „A Charlie Brown Christmas” z 1965 w wykonaniu Vince Guaraldi Trio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.