28.03.2019 15:50

Zobacz, jak powstała najlżejsza gitara na świecie [WIDEO]

Instrument waży ponad kilogram. Jak brzmi prawdopodobnie najlżejsza gitara na świecie?

Lekka gitara handmade
foto: kadr z wideo

Niejednokrotnie konstruktorzy pokazywali, że instrument można stworzyć dosłownie ze wszystkiego - istnieje już gitara z zapałek, jak również z kartonu czy... betonu. Oczywiście w każdym przypadku materiał wpływa na brzmienie instrumentu, ale zazwyczaj są to udane eksperymenty pokazujące, że takie udziwnione gitary dobrze sprawdzają się na scenie. Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiście, jak brzmiałaby najlżejsza gitara na świecie? Pewien konstruktor postanowił to sprawdzić.

Jak brzmi najlżejsza gitara na świecie?

Zmniejszyć wagę gitary można było jedynie wybierając odpowiedni materiał na pudło rezonansowe. Do stworzenia poniższego instrumentu wykorzystano kilka warstw pianki izolacyjnej, która jest lekkim budulcem. Konstruktor postanowił stworzyć gitarę w kształcie Telecastera i gdy będzie gotowy, porównać jego brzmienie do innych instrumentów.

Gitara pełna robaków
Gitara pełna robaków
Przeczytaj także Lubisz obrzydliwe filmiki? Zobacz gitarę pełną robaków [WIDEO]

Czy na takim eksperymentalnym instrumencie można normalnie grać? Okazuje się, że na gitarze jak najbardziej można muzykować. W porównaniu do innych Telecasterów, gitara z pianki brzmi zdecydowanie lżej i łatwo osiągnąć na niej efekt vibrato.

Taki instrument waży 1,59 kilogramów, przy czym większość tej wagi stanowi gryf gitary. Czy takie lekkie instrumenty przypadłyby do gustu zawodowym muzykom? Czas pokaże, czy firmy produkujące gitary pójdą w takim kierunku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele