Zobacz, jak powstała okładka płyty „Hardwired…To Self-Destruct” Metalliki

Aleksandra Degórska
02.12.2016 13:37
Zobacz, jak powstała okładka płyty „Hardwired…To Self-Destruct” Metalliki Fot. materiały prasowe

Kapela pokazała kulisy sesji zdjęciowej, podczas której wykonano fotografie wykorzystane do promocji 10. studyjnego krążka thrashmetalowców. Zobaczcie, jak na planie zdjęciowych spisali się muzycy.

Metallica naprawdę może być zadowolona z tego, jaki sukces przyniósł jej najnowszy krążek „Hardwired…To Self-Destruct”, po który fani tłumnie stawili się w muzycznych sklepach 18 listopada 2016 roku. Album rozchodzi się jak świeże bułeczki i co rusz pojawia się kolejny wątek związany z tą płytą.

Formacja właśnie podzieliła się nagraniem, w którym pokazano jak powstawała okładka zdobiąca najnowszy album. Wokół tej grafiki pojawiło się sporo kontrowersji, bowiem niektórzy dopatrzyli się podobieństwa do piątego albumu formacji Crowbar - „Odd Fellows Rest”. Na obu krążkach przedstawiono wizerunek czterech połączonych twarzy muzyków.

Lider Crowbar, Kirk Windstein, sceptycznie podszedł do zarzutu plagiatu, zresztą okazało się, że za oprawę graficzną odpowiedzialny jest John Buttino, który również pracował nad krążkiem „Odd Fellows Rest”.

Zobaczcie, jak wyglądała sesja zdjęciowa Metalliki:

Krążek pokrył się platyną w Kanadzie. Co więcej Metallica odwiedzając ten kraj spotkała się z tribute bandem Sandman. W styczniu 2016 zespół otrzymał sądowe pismo od przedstawicieli Metalliki, którzy przyczepili się do logo kapeli nawiązującego do tego należącego do thrashmetalowców. Okazało się jednak, że sprawa jest jednym wielkim nieporozumieniem i prawnicy wysłali pismo bez wiedzy muzyków. Metallica zatem przeprosiła tribute band.

Po niecałym roku po tym zajściu zespół postanowił spotkać z kapelą Sandman i oto dowód:

Jak oceniacie okładkę „Hardwired…To Self-Destruct” Metalliki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.