28.06.2018 15:21

Zobacz, jak wygląda warszawski mural w hołdzie Robertowi Brylewskiemu

Obejrzyjcie zdjęcia muralu, który pojawił się na budynku klubu Pogłos.

Robert Brylewski
foto: Reporter / East News

27 czerwca 2018 roku w Warszawie odsłonięto specjalny mural poświęcony zmarłemu Robertowi Brylewskiemu. Muzyk znany z takich zespołów, jak Kryzys, Brygada Kryzys czy Izrael odszedł 3 czerwca 2018 roku. Kilka miesięcy wcześniej Brylewski został brutalnie pobity w stolicy i trafił do szpitala. Prokurata bada teraz, czy śmierć Brylewskiego nastąpiła w wyniku doznanych urazów.

Mural pojawił się na ścianie klubu Pogłos od ulicy Powązkowskiej, a jego autorem jest Bruno Althamer. W ramach tego wydarzenia w ogródku klubu odbył się specjalny koncert, na którym zespół Pokusa zagrał „Czarną płytę” Brygady Kryzys.

Mural w hołdzie Robertowi Brylewskiemu

Zobaczcie, jak prezentuje się mural przy klubie Pogłos.

Nie był to pierwszy event, podczas którego złożono hołd zmarłemu muzykowi. Brylewski został uczczony również podczas koncertu Punk Alice na Tauron Life Festival 2018 - wielu muzyków postanowiło zadedykować mu piosenki.

Był kiedyś Jarocin

Zapewne podczas koncertu Był kiedyś Jarocin kolejni artyści wspomną o zmarłym koledze. Impreza odbędzie się 24 listopada 2018 roku we wrocławskim klubie A2. Ga-Ga, Zielone Żabki oraz Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa i Closterkeller zaprezentują specjalne sety, na które składać się będą wyłącznie piosenki z ich jarocińskich występów.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 80 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych. Wejściówki można zakupić z systemu eBilet.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Robert Brylewski