01.02.2017 11:44

Zobacz, jak wyglądał występ 13-letniego Jimmy'ego Page'a w talent show

Czy już wtedy muzyk marzył o tym, że stanie się legendą rocka i na stałe zmieni losy muzyki? Raczej nie, wtedy był tylko dzieciakiem, który zafascynowany innymi twórcami również zaczął grać na gitarze.

Zobacz, jak wyglądał występ 13-letniego Jimmy'ego Page'a w talent show
foto: kadr z wideo

Każdego fana muzyki zastanawia, jak jego idol zaczynał swoją karierę. Jimmy Page to człowiek legenda, jednak on również kiedyś był smarkaczem, który zachwycał się artystami i starał się ich dogonić.

Page zafascynował się muzykami wykonującymi rockabilly. Scotty Moore czy James Burton, którzy współpracowali z Elvisem Presleyem mocno wpłynęli na jego postanowienie, żeby sięgnąć po gitarę. Początkowo Page zainteresował się muzyką skifflową, odmianą folku i jak sam przyznawał mieszał chętnie rocka z bluesem.

W 1957 roku 13-letni muzyk wystąpił wraz z kapelą skifflową w talent show „All Your Own” prowadzonym przez Huwa Wheldona na kanale BBC1. Zespół wykonał wówczas „Mama Don't Want to Skiffle Anymore” oraz „In Them Ol' Cottonfields Back Home”.

Zobaczcie, jak w tym pierwszym numerze wypadł Jimmy Page:

Gitarzystę zapytano również czym chciałby się zająć po tym, jak skończy szkołę i Page wcale nie wytypował gitary:

"

Chciałbym zająć się badaniami biologicznymi, żeby znaleźć lekarstwo na raka, jeśli nie zostało przez nich odkryte. "

Jak widać muzyk jednak wybrał inną drogę i za czasów młodzieńczych grał w różnych kapelach, aż w końcu rozwinął skrzydła w The Yardbirds, potem narodził się zespół Led Zeppelin. Resztę historii już znacie...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Led Zeppelin Jimmy Page