Zobacz klip Alice in Chains do nowego utworu „The One You Know”

Aleksandra Degórska
04.05.2018 14:07
Zobacz klip Alice in Chains do nowego utworu „The One You Know” Fot. kadr z wideo

Zespół zapowiedział wydanie nowego albumu, który stanie się następcą krążka „The Devil Put Dinosaurs Here”. Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel.

Alice in Chains podzielił się z fanami singlem „The One You Know”, który zapowiada nowe wydawnictwo. Dyskografię zespołu jak na razie zamyka płyta z 2013 roku „The Devil Put Dinosaurs Here”.

Nowy materiał był nagrywany m.in. Henson Studios w Los Angeles, a za produkcję odpowiada Nick Raskulinecz już wcześniej współpracujący z zespołem. Za mix wziął się Joe Barresi, który pracował m.in. z Toolem czy Queens of the Stone Age.

Jerry Cantrell tak wypowiedział się na temat nadchodzącej płyty:

To nie tak, że trzymaliśmy to w sekrecie – po prostu nie chcieliśmy dużo o tym mówić, dopóki nie było o czym. Teraz mamy o czym opowiadać – ta płyta jest naprawdę mocna.

Nowy singiel Alice in Chains

Oto przedsmak tego krążka:

Pracując nad nowym albumem zespół zawitał do Studio X w Seattle i był to pierwszy raz od 20 lat, gdy Alice in Chains nagrywał w tym mieście. Czy nadchodzący album powtórzy sukces „The Devil Put Dinosaurs Here”? Płyta w pierwszym tygodniu rozeszła się w nakładzie 62 tysięcy krążków i był to drugi album nagrany z wokalistą Williamem Duvallem, który dołączył do Alice In Chains w 2006 roku po śmierci Layne’a Staleya.

Gitarzysta Alice in Chains stworzył utwór na potrzeby filmu „John Wick 2”

W międzyczasie Jerry Cantrell skomponował utwór, który usłyszeliśmy w obrazie z Keanu Reevesem w roli głównej. „A Job To Do” stał się pierwszym numerem podpisanym nazwiskiem Cantrella od czasu pojawienia się jego drugiego solowego albumu Degradation Trip z 2002 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.