06.06.2018 16:30

Zobacz klip do wspólnego utworu Dave'a Gahana i Goldfrapp

Muzycy połączyli siły, by wspólnie nagrać nową wersję utworu „Ocean” Goldfrapp. Jak wygląda ten klip?

Goldfrapp i Dave Gahan w utworze
foto: kadr z wideo

Wokalista Depeche Mode żadnej współpracy się nie boi - szczególnie jeżeli chodzi o dobre elektroniczne brzmienia. Przykładem są chociażby wspólne nagrania z Soulsavers czy Null + Void.

Duet Goldfrapp postanowił wydać nową wersję utworu „Ocean” z płyty „Silver Eye” i do współpracy zaprosił właśnie Dave'a Gahana. Kawałek ukaże się na wersji deluxe płyty, która pojawi się na sklepowych półkach 6 lipca 2018.

Na ostatniej płycie Goldfrapp powrócił do zimnych elektronicznych brzmień i Dave Gahan świetnie odnalazł się w takim klimacie. Kolaboracja przypadła do gustu fanom Depeche Mode i w końcu poznaliśmy również teledysk do nowej wersji „Ocean”.

Goldfrapp i Dave Gahan w utworze „Ocean”

Zobaczcie, jak prezentuje się ten nastrojowy klip:

Nie jest to pierwsza współpraca muzyków, bowiem w 2004 roku na kompilacyjnym boksie „Remixes 81 - 04” pojawił się remix utwory „Halo” właśnie w wykonaniu Goldfrapp. Co więcej Depeche Mode zaczął w tej wersji wykonywać utwór na swoich koncertach.

Depeche Mode w Polsce 2018

Po udanych koncertach w Krakowie, Łodzi i Gdańsku w 2018 roku, Depeche Mode ponownie zawita do Polski. Zespół z Davem Gahanem na czele zaprezentuje się na Open’er Festival 2018 i zagra 5 lipca 2018. Bilety można kupić na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Depeche Mode