11.01.2019 15:07

Zobacz koncert Rammsteina z 1998, po którym muzycy trafili do aresztu

To były czasy! W 1998 roku amerykańskie władze jednego z miast stwierdziły, że to co się dzieje na scenie u Rammsteina jest niewybaczalne.

Rammstein
foto: OLA MOKRY/REPORTER/East News

Debiutancki krążek „Herzeleid” sprawił, że niemiecka prasa zwróciła uwagę na zespoły, które postanowiły połączyć mocne gitarowe brzmienie z elektroniką. Wówczas pojawiło się określenie Neue Deutsche Härte, co oczywiście nie oznacza, że Rammstein był jedynym zespołem tworzącym taką muzykę. Jednak to właśnie ten zespół od początku wiedział, że warto inwestować w sceniczne widowisko i tym sposobem skradł serca wielu melomanom.

Zobacz koncert Rammsteina z 1998, po którym muzycy trafili do aresztu

Industrialne dźwięki idealnie pasowały do tego, by na scenie pojawił się ogień, iskry, krew czy... sztuczne penisy. Rammstein często jednak miał problemy związane z kontrowersyjnymi teledyskami czy wulgarnymi scenami na koncertach. W 1998 roku Korn wpadł na pomysł trasy Family Values, na którą zaprosił m.in. Rammsteina, Limp Bizkit czy Incubus. Dla niemieckiej kapeli był to świetny sposób promocji, ale nie spodziewała się, że po koncercie w Worcester w stanie Massachusetts dwóch muzyków trafiło do więzienia.

Wszystko przez to, że podczas utworu "Bück dich" Till Lindemann udawał seks analny z klawiszowcem. Co więcej miał w spodniach sztucznego penisa, z którego tryskała woda. Sprośne zachowanie muzyków nie spodobało się lokalnej władzy i Lindemann oraz Flake trafili do aresztu, z którego wyciągnął ich następnego dnia adwokat. Wokalista nadal zasypywany jest przez amerykańskich dziennikarzy pytaniami o tamten incydent.

Zobaczcie nagranie z tego koncertu, utwór "Bück dich" usłyszycie w 27 minucie wideo.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Czy scenę z dildo zobaczymy na nadchodzącym koncercie Rammsteina w Polsce? O tym przekonamy się już 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Na występie na pewno usłyszymy nowe piosenki z płyty Rammsteina, której premiera odbędzie się w kwietniu 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Rammstein