28.10.2017 09:10

Zobacz koncert poświęcony pamięci Chestera Benningtona

27 października 2017 roku odbył się specjalny koncert, w którym muzycy wielu zespołów oddało hołd życiu i twórczości Lidera Linkin Park. Chester Bennington popełnił samobójstwo kilka miesięcy wcześniej.

Zobacz koncert poświęcony pamięci Chestera Benningtona
foto: Linkin Park/YouTube

O 19:30 czasu lokalnego w Los Angeles miało miejsce niezwykłe wydarzenie zatytułowane Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington. Koncert poświęcony pamięci życia i twórczości Chestera Benningtona odbył się w Hollywood Bowl. Wzięło w nim udział wiele zespołów, m.in. Korn, Blink-182 czy System of a Down. Był to pierwszy występ grupy Linkin Park od koncertu 6 lipca 2017 roku.

Wydarzenie było transmitowane na żywo na oficjalnym kanale YouTube Linkin Park od godziny 4:45 w nocy27 na 28 października 2017 polskiego czasu. Na szczęście na kanale jest już dostępny ponad 3-godzinny zapis relacji z imprezy, dzięki czemu każdy fan Linkin Park z każdego zakątka świata może obejrzeć ten niezwykły koncert.

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Chociaż na pierwszy rzut oka nie było tego widać, muzyk od wielu lat cierpiał na depresję. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News Korn System of a Down Blink 182 Linkin Park Chester Bennington