02.02.2016 12:08

Zobacz kulisy powstania ostatniego klipu Motorhead

Ciekawi, jak wyglądała praca nad teledyskiem do singla kapeli? Teraz możecie zobaczyć klip „When The Sky Comes Looking For You” zza kulis.

Zobacz kulisy powstania ostatniego klipu Motorhead
foto: kadr z wideo

Teledysk powstał do singla z ostatniego 22. studyjnego krążka „Bad Magic”. Wideo było nagrywane przez dwa dni na Majorce i za reżyserię odpowiada hiszpański filmowiec i fotograf Pepa Boneta, który rozpoczął współpracę z zespołem jeszcze w 2008 roku. Artysta stworzył również album „Röadkill”, gdzie przedstawiono życie zespołu w trasie.

Klip do „When The Sky Comes Looking For You” przedstawia motocyklistę, który wysysa życie z przypadkowo napotkanych osób. Przyjeżdża on na motocyklu do baru, a Ci, którzy odważyli się z nim zagrać w karty, gorzko tego pożałowali. Tak kończą się niebezpieczne imprezy.

Tuż po śmierci Lemmy'ego 28 grudnia 2015 roku pojawiły się różne nieznane wcześniej nagrania związane z Motorhead. Twórcy ostatniego teledysku kapeli do numeru z „Bad Magic”, postanowili pokazać kulisy nagrywania tego klipu.

W krótkim filmie można zobaczyć, jak nagrywano poszczególne kadry, aranżowano wnętrze baru czy omawiano wszelkie szczegóły, jak chociażby rysunek tatuażu, który był wykonywany w lokalu. Wszystko przy akompaniamencie Motorhead.

Zobaczcie kulisy powstania teledysku:

Niestety klip powstały do „When The Sky Comes Looking For You” jest ostatnim teledyskiem Motorhead, bowiem kapela zakończyła swoją działalność w momencie, gdy świat obiegła wieść o śmierci wokalisty. Zmarł on w wieku 70 lat tuż po swoich urodzinach, które świętował w klubie Whisky a Go Go.

Pamięć muzyka została uhonorowana przez wielu fanów w przeróżny sposób. Wielbiciele stworzyli bowiem petycję, dzięki której drink składający się z Jacka Danielsa i coli został oficjalnie nazwany „Lemmy”. Starają się oni również o wprowadzenie wokalistę do tablicy Mendelejewa.

Jak oceniacie klip powstały do singla „When The Sky Comes Looking For You”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead