12.07.2016 12:37

Zobacz kulisy występu Megadeth na Hellfest 2016

Kiko Loureiro udostępnił wideo, z którego poznacie wszystkie sekrety koncertu jego zespołu. Zobaczcie jak wyglądają przygotowania do takiej imprezy.

Zobacz kulisy występu Megadeth na Hellfest 2016
foto: kadr z wideo

Brazylijski gitarzysta to wciąż względnie świeży nabytek w szeregach grupy. Kiko Loureiro dołączył do Megadeth w kwietniu 2015 roku i zdążył zagrać na płycie „Dystopia”. W odróżnieniu od Chrisa Adlera, który nie zagrzał długo miejsca w zespole, muzyk najwyraźniej odnalazł się pośród nowych kolegów - przynajmniej na tyle, by przygotować ciekawe nagranie z ich wspólnego występu.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądają przygotowania do dużego, metalowego koncertu, materiał Kiko zdradzi Wam wszystkie tajemnice. Muzyk nagrał całe przygotowania od pierwszych chwil w busie, gdzie zdradził, jak transportowany jest sprzęt Megadeth i jakie niespodzianki się w nim kryją.

Później możemy przyjrzeć się już samemu terenowi, na którym odbywał się Hellfest, w tym drodze do zespołowej garderoby. Widzimy także jadalnię, którą kapela dzieliła ze Slayerem i Black Sabbath oraz krótkie spotkanie z fanami. Kiko Loureiro został również poproszony o improwizowany tribute dla Lemmy'ego, wykonując akustyczną wersję „Ace of Spades”.

Jak widzimy na reportażu, muzycy mieli również chwilę, by przejechać się po francuskich okolicach i kolejny raz zobaczyć się z fanami, sprzedając im koszulki, gadżety i rozdając autografy. Oczywiście taki materiał nie mógł się obejść bez wizyty na backstage'u, widzimy więc też próby i fragmenty z występu Slayera.

Materiał Loureiro to też wyjątkowa okazja do obejrzenia występu samego Megadeth - i to z bardzo nietypowej perspektywy. Gitarzysta bowiem zamontował kamerę na własnym instrumencie, dzięki czemu możemy z bliska przyjrzeć się jak przebiera palcami po gryfie.

Materiał zza kulis festiwalu Hellfest 2016 obejrzycie poniżej:

Jak Wam się podoba taka możliwość zbliżenia się do Megadeth?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Megadeth