27.06.2018 17:06

Zobacz nagrania z pierwszego koncertu grupy Ghost

Tobias Forge pokazał swój projekt pierwszy raz w 2010 roku. Obejrzyjcie, jak wówczas prezentował się na scenie Ghost.

Ghost - pierwszy koncert zespołu
foto: kadr z wideo

Każdy kiedyś zaczynał i dzięki sprawie sądowej związanej z grupą Ghost wiemy teraz, kiedy dokładnie zespół pojawił się pierwszy raz na scenie. Byli muzycy podali do sądu lidera grupy Tobiasa Forge zarzucając mu, że pozbawił ich dochodów z koncertów i płyt, a przynajmniej nie wypłacił im tyle, ile powinien. Dlatego też domagają się ujawnienia sprawozdań finansowych i budżetu zespołu w latach 2011-2016.

Tobias Forge nie osiągnął porozumienia z artystami i sprawa dalej się ciągnie w sądzie. W dokumentach widnieje informacja, że pierwszym koncertem grupy Ghost stał się występ w 2010 roku na festiwalu Hammer of Doom w Würzburg w Niemczech. Nie minął wówczas nawet tydzień od wydania debiutanckiej płyty „Opus Eponymous”.

Pierwszy koncert grupy Ghost

Obejrzyjcie, jak wówczas wypadła kapela na żywo:

Wzwiązku z wcześniej wspomnianą rozprawą sądową ujawniono tożsamość lidera zespołu i pojawiają się co rusz ciekawostki związane z historią zespołu, m.in. nagrania z pierwszej wizyty grupy Ghost w USA. Tobias Forge wyznał również, że został frontmanem, bo żaden inny wokalista nie chciał z nim współpracować.

Ghost z nową płytą „Prequelle”

Czwarty studyjny krążek zespołu nazywa się „Prequelle” i pojawił się na rynku 1 czerwca 2018. Pierwszym singlem stał się utwór „Rats” i zespół zagrał jeszcze przed premierą albumu kilka nowych kompozycji podczas koncertów w ramach trasy Rats! On The Road.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost