Zobacz nowy klip Oasis, „Talk Tonight”

Maciej Koprowicz
05.07.2017 11:19
Zobacz nowy klip Oasis, „Talk Tonight” Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Zespół Oasis nie istnieje od ośmiu lat i nie nagrywa nowych płyt, ale w sieci pojawił się jego nowy teledysk.

Wideoklip powstał do piosenki „Talk Tonight”. Ukazała się ona w 1995 roku jako strona B singla „Some Might Say”, a trzy lata później pojawiła się też na składance „The Masterplan”. Utwór napisany i zaśpiewany przez gitarzystę Oasis, Noela Gallaghera był wśród fanów na tyle popularny, że postanowiono uhonorować go klipem. Teledysk przyjął formę animowanego lyrics video. Za jego realizację odpowiada animator z Brighton, Ste McGregor.

Ukazanie się filmiku z piosenką nie zapowiada jednak reaktywacji słynnej angielskiej grupy. Oasis zdobył ogromną popularność w latach 90. XX wieku na fali britpopu. Dzięki płytom „Definitely Maybe” i „(What’s The Story) Morning Glory”, z przebojami „Live Forever” i „Wonderwall”, zespół stworzony przez braci Noela i Liama Gallagherów uważany jest w Wielkiej Brytanii za prawdziwy skarb narodowy. Od 2009 roku liderzy są jednak silnie skłóceni i prowadzą własne projekty.

Obaj Gallagherowie przeżywają teraz bardzo pracowity okres. Noel przygotował nową płytę swojego zespołu High Flying Birds, która ma ukazać się 9 listopada 2017. Z kolei Liam planuje na październik pierwszy solowy album, „As You Were”. Niedawno ujawnił pierwszy singel promujący wydawnictwo, „Wall Of Glass”. Na pojednanie rodzeństwa i powrót ich słynnej grupy nie ma szans. Liam nie pozostawia złudzeń: „Pieprzyć Oasis”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.