Zobacz oficjalny klip z wykonania „Smells Like Teen Spirit” przez 1200 muzyków

Jakub Gańko
30.01.2017 12:48
Zobacz oficjalny klip z wykonania „Smells Like Teen Spirit” przez 1200 muzyków Fot. kadr z wideo

Dopiero teraz to niecodzienne wykonanie przeboju Nirvany naprawdę da Wam po uszach...

„Smells Like Teen Spirit” to jeden z tych kawałków, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Utwór regularnie zwycięża w plebiscytach na przebój wszech czasów, do dziś nie może go też zabraknąć na żadnej imprezie o prawdziwie rockowym charakterze. Legendarna kompozycja z „Nevermind” to po prostu klasyka klasyki.

I nic dziwnego, że pełniąc tę rolę doczekała się już niezliczonych interpretacji innych artystów. Kolejne covery mnożą się jak grzyby po deszczu, ale tylko nieliczne pozostają w naszej pamięci na dłużej. Z pewnością jednym z nich było wykonanie przez 1200 muzyków we włoskim mieście Cesena w lipcu 2016 roku.

Na pewno pamiętacie to wydarzenie. Udostępnione wówczas amatorskie nagrania dawały już pewien przedsmak tego, co musiała przeżywać zgromadzona publiczność, ale dopiero teraz możemy doświadczyć tego w pełnej krasie. Rockin' 1000 pół roku później udostępniło oficjalny materiał wideo z tego wykonania.

Profesjonalna rejestracja pozwala przyjrzeć się rzędom skaczących gitarzystów czy rozstawionych perkusji, które galopują w rytm ustalony przez Dave'a Grohla. Jednak nie tylko o aspekty wizualne chodzi - przede wszystkim mówimy przecież o utworze. A samo zmiksowanie dźwięku przy tak monumentalnym wykonaniu musiało być prawdziwym wyzwaniem... Dopiero w takim wydaniu można w pełni docenić to, co wydarzyło się w lipcu 2016 roku we Włoszech.

Przekonajcie się na własne oczy i uszy:

„Smells Like Teen Spirit” to nie jedyna kompozycja, która została wykonana w takich warunkach. 1200 muzyków wzięło też na warsztat „Seven Nation Army” The White Stripes, a o 200 mniej - „Learn To Fly” Foo Fighters.

Jeśli nie macie jeszcze dość nietypowych wykonań szlagier Nirvany, polecamy także cover odegrany na kazoo czy na... łopacie. Mamy też interpretacje na koreańskim instrumencie gayageum oraz 64 stacjach dyskietek.

Jak Wam się podoba oficjalny klip z wykonania „Smells Like Teen Spirit” przez 1200 muzyków?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.