06.02.2017 09:42

Zobacz ostatni koncert w karierze Black Sabbath

Ojcowie heavy metalu pożegnali się ze swoimi wiernymi fanami. Obejrzyjcie nagrania z występu z ich rodzinnego miasta.

Zobacz ostatni koncert w karierze Black Sabbath
foto: Splash News / East News

Niestety ten moment musiał nastąpić. Black Sabbath postanowił zakończyć swoją długą karierę i pożegnać się ze swoimi miłośnikami grając trasę „The End”. Pierwszy z tych koncertów odbył się 20 stycznia 2016 roku w Omaha w Nebrasce.

Powodem takiej decyzji zespołu jest poniekąd stan zdrowia Tony'ego Iommiego, którego męczą długie trasy koncertowe. Wszystko przez chłoniaka, który wykryto u gitarzysty w 2012 roku. Całe szczęście Iommi ma się już lepiej, jednak musi pilnować zdrowia, zatem kolejne tournée Black Sabbath nie wchodzi w grę.

4 lutego 2017 roku odbył się ostatni koncert zaplanowany w ramach tej trasy. Występ miał miejsce w mieście, w którym wszystko się zaczęło, czyli w Birmingham w Genting Arena.

Jakie numery wykonał tego dnia Black Sabbath?

Setlista:

 1. Black Sabbath
 2. Fairies Wear Boots
 3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes
 4. After Forever
 5. Into The Void
 6. Snowblind
 7. War Pigs
 8. N.I.B.
 9. Hand Of Doom
 10. Supernaut / Sabbath Bloody Sabbath / Megalomania (medley)
 11. Rat Salad
 12. Iron Man
 13. Dirty Women
 14. Children Of The Grave

  Bis:

 15. Paranoid

Zobaczcie nagrania z tego koncertu:

Tak natomiast wybrzmiał ostatni numer wykonany tego wieczoru przez kapelę:

Jest jednak nadzieja, że Black Sabbath jeszcze nagra nowy krążek, czy wystąpi na żywo o czym opowiedział niedawno Tony Iommi:

"

Będę tęsknić za sceną, bo to było całe moje życie - zespół i granie na żywo. Uwielbiam to i wiem, że tak to się nie skończy. Jestem pewien, że zagramy jeszcze jeden koncert. Chodzi tylko o jeżdżenie w trasy - czas powiedzieć sobie stop w kontekście włóczenia się po świecie, muszę być w domu... nadal będę tworzyć muzykę i ją wydawać. "

Trzymamy za słowo! Tony Iommi ma mnóstwo materiału, który nadaje się na nowe wydawnictwo są więc spore szanse, że dyskografia zespołu nie skończy się na krążku j „13”. Ozzy również nie zamierza wybierać się na emeryturę planując już swoją solową karierę.

Będziecie tęsknić za Black Sabbath?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Black Sabbath