08.05.2017 12:55

Zobacz pierwsze wykonanie „The Shape” Slipknota w 360 stopniach

Zespół podzielił się specjalnym nagraniem z Knotfest 2016 z okazji przekroczenia miliarda odsłon na oficjalnym kanale na YouTubie.

Zobacz pierwsze wykonanie „The Shape” Slipknota w 360 stopniach
foto: kadr z wideo

Jeśli dzisiejszym wyznacznikiem popularności nie jest częstotliwość pojawiania się w telewizji czy na antenie radiowej, lecz liczba wyświetleń na YouTubie, to Slipknot zdecydowanie ma się czym pochwalić. Nagrania udostępniane na jego oficjalnym kanale przekroczyły bowiem miliard odsłon. Z tej okazji zespół podzielił się czymś wyjątkowym.

W 2016 roku odbyła się czwarta edycja festiwalu Knotsfest, na której Corey Taylor świętował wraz z kolegami 15. urodziny ich przełomowej płyty „Iowa” z 2001 roku. Krążek ten został uznany przez brytyjskiego „Metal Hammera” za najlepszy album XXI wieku, a z tej wyjątkowej okazji grupa zagrała go od początku do końca na żywo.

W związku z tym po raz pierwszy został wykonany live kawałek „The Shape”. Dodatkowo nadworny filmowiec zespołu - Clown, który nakręcił w 2016 roku pełnometrażowy film „Officer Downe” - zdecydował się uwiecznić ten moment na wideo. I do tego nie byle jakim, bo w 360 stopniach. Możemy obejrzeć całe wykonaniu z kilku perspektyw, za każdym razem mając możliwość obrotu kamery wokół własnej osi.

Sprawdźcie to na własne oczy:

Zdaniem perkusisty to nagranie to zarazem świadectwo potęgi całego zespołu.

"

Od samego początku głównym celem Slipknota była władza nad całym światem. Do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nasze wideo do „The Shape” nakręcone na naszym festiwalu Knotfest z naszymi fanami i ponad miliard odsłon na naszym YouTubie to niepodważalne dowody, że to się już dzieje. Czy to Wam się podoba czy nie. "

Choć grupa pracuje już nad kolejnym albumem studyjnym, na razie Slipknot na chwilę pójdzie w odstawkę. Corey Taylor skupi się bowiem na Stone Sour, który w czerwcu 2017 wyda album „Hydrograd”. Poznaliśmy już dwa kawałki z tego wydawnictwa: „Fabuless”„Song #3”.

Jak Wam się podoba takie wykonanie „The Shape”?

Jakub Gańko
Tagi: #Rock News #Slipknot