Zobacz pierwszy koncert Misfits z Danzigiem od 33 lat

Aleksandra Degórska
05.09.2016 09:46
Zobacz pierwszy koncert Misfits z Danzigiem od 33 lat Fot. Jonas Rogowski, CC-BY-SA-3.0; gregor_y, CC-BY-SA-2.0

Reaktywowany skład kapeli wraz z byłym perkusistą Slayera dał swój pierwszy koncert od wielu lat. Zobaczcie, jak muzycy zaprezentowali się razem na scenie.

Na tę chwilę czekała spora rzesza wielbicieli Misfits. Pierwszy raz od rozpadu zespołu w 1983 roku kapela postanowiła powrócić na scenę w składzie Glenn Danzig, Jerry Only oraz Doyle Wolfgang Von Frankenstein. Jak na razie zaplanowano dwa koncerty podczas Riot Fest w Denver oraz Riot Fest And Carnival w Chicago.

Glenn Danzig był bardzo entuzjastycznie nastawiony do tych koncertów:

To mogło się już nigdy nie wydarzyć, ale jednak będzie miało miejsce przynajmniej w czasie dwóch koncertów. Zobaczymy, jak to się potoczy. Kto wie co z tego będzie. Nie sądzę, że będzie to katastrofa, myślę, że będzie niesamowicie.

4 września 2016 fani w końcu zobaczyli muzyków w akcji. Na perkusji zaprezentował się były bębniarz Slayera - Dave Lombardo.

Zobaczcie, jak wypadł ten koncert:

Jakie numery wykonał tego wieczoru zespół?

Setlista:

 1. Death Comes Ripping
 2. 20 Eyes
 3. I Turned Into a Martian
 4. Where Eagles Dare
 5. Mommy, Can I Go Out and Kill Tonight?
 6. Vampira
 7. All Hell Breaks Loose
 8. Hybrid Moments
 9. Teenagers From Mars
 10. London Dungeon
 11. Earth A.D.
 12. Green Hell
 13. Devilock
 14. Horror Business
 15. We Are 138
 16. Hollywood Babylon
 17. Who Killed Marilyn
 18. Halloween
 19. Die, Die My Darling
 20. Astro Zombies
 21. Skulls
 22. Last Caress

  Bis:

 23. Bullet
 24. She
 25. Night of the Living Dead

Plotki o tym, że Dave Lombardo dołączy do kapeli, pojawiły się już jakiś czas temu. Sam muzyk potwierdził te informacje dopiero kilka dni przed pierwszym występem:

Misfits stworzył to horrorpunkowe oblicze i miał spory wpływ na współczesny rock, punk oraz metal. To była dla mnie prosta decyzja jeśli chodzi o dołączenie do tego monumentalnego show. Czułem się uhonorowany tym, że mnie o to poproszono i podekscytowany możliwością wystąpienia z zespołem.

18 września 2016 roku formacja zagra swój drugi koncert w tym składzie w Chicago. Czas pokaże czy muzycy postanowią częściej pokazywać się razem na scenie.

Jak oceniacie koncert Misfits podczas Riot Fest?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.