Zobacz pierwszy w Polsce interaktywny mural

25.06.2019 16:16
Zobacz pierwszy w Polsce interaktywny mural Fot. materiały prasowe

Na jednej z warszawskich ulic pojawił się pierwszy w naszym kraju mural, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Na czym to polega?

Mural pojawił się na ulicy Waryńskiego w Warszawie. Jest częścią akcji promującej solową płytę polskiego artysty, Kubiego Producenta. Jak działa mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość?

Pierwszy w Polsce muzyczny mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość

Na ulicy Waryńskiego w Warszawie, tuż przy stacji Metro Politechnika, pojawił się mural, jakiego w naszym kraju jeszcze nie widziano. Aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje mural AR, należy zainstalować aplikację ZAPPAR. Kolejny krokiem jest zeskanowanie kodu znajdującego się na muralu. Wówczas mural stanie się interaktywny w okienku naszego telefonu. Można rozebrać go na czynniki pierwsze, a następnie rozbić ścianę na której został namalowany. Za ścianą kryje się inna rzeczywistość, przywodząca na myśl Upside Down z serialu "Stranger Things".

Zobacz też: Mural Kurta Cobaina w Seattle został zamalowany. Na jego miejscu powstała grafika LGBT

Ten oryginalny mural promuje solowy album polskiego artysty, Kubiego Producenta. Płyta zatytułowana "18+" zadebiutowała 14 czerwca 2019 roku.

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.