25.06.2019 16:16

Zobacz pierwszy w Polsce interaktywny mural

Na jednej z warszawskich ulic pojawił się pierwszy w naszym kraju mural, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Na czym to polega?

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

Mural pojawił się na ulicy Waryńskiego w Warszawie. Jest częścią akcji promującej solową płytę polskiego artysty, Kubiego Producenta. Jak działa mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość?

Pierwszy w Polsce muzyczny mural wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość

Na ulicy Waryńskiego w Warszawie, tuż przy stacji Metro Politechnika, pojawił się mural, jakiego w naszym kraju jeszcze nie widziano. Aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje mural AR, należy zainstalować aplikację ZAPPAR. Kolejny krokiem jest zeskanowanie kodu znajdującego się na muralu. Wówczas mural stanie się interaktywny w okienku naszego telefonu. Można rozebrać go na czynniki pierwsze, a następnie rozbić ścianę na której został namalowany. Za ścianą kryje się inna rzeczywistość, przywodząca na myśl Upside Down z serialu "Stranger Things".

Zobacz też: Mural Kurta Cobaina w Seattle został zamalowany. Na jego miejscu powstała grafika LGBT

Ten oryginalny mural promuje solowy album polskiego artysty, Kubiego Producenta. Płyta zatytułowana "18+" zadebiutowała 14 czerwca 2019 roku.

Tagi: Duperele