13.06.2018 14:31

Zobacz portret Dave'a Grohla ułożony z kostek Rubika

Giovanni Contardi ułożył portet Dave’a Grohla z 725 kostek Rubika. To jednak nie jedyna znana postać przedstawiona przez mężczyznę przy użyciu kolorowych kostek.

Dave Grohl z Kostką Rubika
foto: East News/Pawel Skraba/REPORTER/PAWEL SKRABA/REPORTER/Pixabay/Painter06 CC 0

Nie od dziś wiadomo, że świat przepełniony jest ludźmi o nietypowych umiejętnościach i zainteresowaniach. Wielu z nich to artyści starający się tworzyć unikatowe dzieła za pomocą nietypowych przedmiotów. I tak w internecie możemy znaleźć mnóstwo kreatywnych sposobów na wykorzystanie klocków Lego czy zapałek. Okazuje się, że unikatowe dzieła mogą powstawać także z kostek Rubika.

Giovanni Contardi tworzy portrety z kostek Rubika

Giovanni Contardi ma dosyć nietypową pasję. Mężczyzna tworzy portrety przy użyciu kostek Rubika. W ten sposób przedstawia znane postaci ze świata muzyki, filmu czy telewizji. Efekty swojej pracy publikuje na Instagramie.

3 czerwca 2018 roku pochodzący z Włoch Giovanni zamieścił swoim profilu zdjęcie najnowszego dzieła, przedstawiającego lidera grupy Foo Fighters, Dave’a Grohla.

Portret Dave’a Grohla z kostek Rubika

Do ułożenia twarzy Grohla Giovanni potrzebował aż 725 kostek Rubika, o czym wspomniał we wpisie pod zdjęciem. Dodał również, że kilka miesięcy temu miał okazję obejrzeć koncert Foo Fighters w Melbourne, co określił jako jeden z najbardziej inspirujących go momentów. Cały proces powstawania podobizny Dave’a Grohla jego twórca opublikował w formie krótkiego wideo.

Lider grupy Foo Fighters z pewnością jest ostatnio zabiegany. Oprócz nieustannych koncertów ostatnio ogłosił, że wyprodukuje serial dokumentalny na podstawie książki swojej matki, Virginii. Ma on przedstawiać historie matek znanych muzyków. Być może Grohl znajdzie jednak chwilę żeby zerknąć na wykonaną w nietypowy sposób podobiznę.

Nietypowa pasja Giovanniego Contardiego

Jeżeli jesteście ciekawi w jaki sposób z setek kolorowych kostek można stworzyć wierną podobiznę sławnych postaci, odsyłamy na Instagram Giovanniego, który kolejne prace publikuje pod nickiem @jvenb. Oprócz Grohla znajdziecie na nim podobizny m. in. aktorki i laureatki Oscara Emmy Stone, znanej z „Gry o Tron” Maisie Williams czy głównego bohatera serialu „Breaking Bad”, Waltera White’a.

Ciekawostką jest, że większość prac powstała z wykorzystaniem 729 kostek Rubika. Więcej popularnych zabawek Giovanni użył tylko w przypadku jednego portretu. Przedstawiał on znaną youtuberkę, Simone Giertz.

Warto wspomnieć, że Giovanni Contardi regularnie uczestniczy w zawodach w układaniu kostek Rubika na czas. W 2012 roku podczas mistrzostw we Włoszech ustanowił rekord kontynentu kostki o wymiarach 3x3x3 przy użyciu jednej ręki.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters